Miasteczko Wawer rośnie zgodnie z planem

Miasteczko Wawer, nowoczesne osiedle położone u zbiegu stołecznych ulic Bysławskiej i Poezji, zaczyna nabierać kształtów.

Autor: HouseMarket.pl 12 lipca 2017 10:34

Stoi już pierwszy budynek, który powstał w ramach nowoczesnego osiedla Miasteczko Wawer. Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. W budynku znajdują się już instalacje elektryczne i sanitarne, a w większości lokali wstawiono okna. Zakończenie realizowanego etapu planowane jest na grudzień 2017 r. Jeszcze w tym roku deweloper rozpocznie budowę kolejnych mieszkań w Wawrze. Oferta mieszkań nowego etapu już jesienią.

Stan surowy zamknięty realizowanego etapu nieruchomości jest na ukończeniu. W lokalach znajdują się już ścianki działowe oraz instalacje elektryczne i sanitarne. W budynku zamontowano około 80 proc. pięciokomorowych okien wyposażonych w nawiewniki. Okna posiadają nowoczesne szyby zespolone charakteryzujące się wysokim współczynnikiem izolacji ciepła i akustyki oraz odpornością na włamanie. W budynku rozpoczęto także wykonywanie tynków wewnętrznych. W najbliższym czasie stopniowo będzie pojawiać się elewacja – duże przeszklenia i zielona ściana o starannie zaaranżowanej roślinności, stanowiące wizytówkę inwestycji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednocześnie przeobrażeniu ulega otoczenie. Wyburzono już większość dotychczasowej zabudowy,
a procedury uzyskiwania zgód na wyburzenie pozostałych dobiegają końca. Na części terenu przyległego do pierwszych etapów, deweloper stworzy przestrzeń rekreacyjną dla nowych mieszkańców.

Aktualnie sprzedano już 40 proc. mieszkań. Miasteczko Wawer cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo terenów leśnych, które gwarantują niezmienność otoczenia, a tym samym życie w spokojnej okolicy i dostęp do wielu możliwości aktywnego wypoczynku. Jednocześnie inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Warszawy i pobliskimi miejscowościami, dzięki bliskości stacji SKM Falenica i powstającej obwodnicy z mostem Południowym.

- Miasteczko Wawer zaprojektowane jest z myślą o przyszłych mieszkańcach ceniących ciszę i spokój. Naszym priorytetem było utrzymanie kameralnego charakteru mieszkań, dlatego budynki wchodzące
w skład osiedla będzie dzielić duża – nieprzeciętna, jak na współczesne budownictwo mieszkaniowe – przestrzeń. Dzięki temu każdy z właścicieli ogródków na parterze czy też przestronnych balkonów lub tarasów na wyższych kondygnacjach będzie mógł korzystać z nich w komfortowy sposób – mówi Robert Żurawski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Mera-Pnefal SA, inwestor projektu.

Zakończenie budowy pierwszych 63 mieszkań planowane jest na koniec br. Lokale o powierzchni od 36 do 89 mkw. mają od 1 do 4 pokoi, a ich ceny zaczynają się od 5,8 tys. zł za mkw. Wszystkie mieszkania objęte są programem dopłaty rządowej „Mieszkanie dla Młodych”. Osoby, które zdecydują się na zakup jeszcze w tym miesiącu, mają szansę na skorzystanie z dopłaty, dzięki dodatkowym środkom przyznanym na miesiąc sierpień dla programu MdM. Dodatkowo deweloper zapewnia załatwienie w imieniu kupujących wszelkich formalności.

W tym roku deweloper rozpocznie również budowę kolejnych 120 mieszkań. Całe osiedle będzie liczyło łącznie ok. 1000 lokali.

Deweloperem realizującym inwestycję jest Spółka Miasteczko Wawer należąca do Grupy Kapitałowej Mera-Pnefal SA. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna FS&P Arcus. Na generalnego wykonawcę osiedla wybrano firmę Totalbud Sp. z o.o., a za nadzór inwestycji odpowiada firma APP-Projekt SA.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych