Miasto w mieście nominowane do Housemarket Silesia Awards 2017

W konkursie Housemarket Silesia Awards 2017, Millenium Inwestycje zdobyło nominacje w kategoriach: Deweloper, Domy jednorodzinne, Osiedle mieszkaniowe i Osiedle przyjazne rodzinie.

Autor: HouseMarket.pl 30 stycznia 2017 09:00

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych inwestycji mieszkaniowych, które zostały zrealizowane na Śląsku w ostatnim roku (luty 2016 - luty 2017).

Najlepszy deweloper

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Millenium Inwestycje realizuje od 2001 r. w Katowicach Bażantowo - Miasto w Mieście. Za projekt inwestycji odpowiadają m.in. architekci: Tomasz Konior, Medusa Group, Urbi, Czora, Małeccy, Grzegorz Bryzik, Ireneusz Wasiewicz.

W ramach inwestycji powstało przeszło 500 domów jednorodzinnych i mieszkań w budynkach wielorodzinnych, w których mieszka blisko 1600 osób. Mieszkańcy mają do dyspozycji zaplecze handlowo-usługowe, sportowo-rekreacyjne i edukacyjne. To właśnie usługi towarzyszące pozwoliły deweloperowi wyróżnić się na rynku deweloperskim i przekształcić osiedle w tętniącą życiem dzielnicę zwaną Miastem w Mieście.

Spółka prowadzi też zarząd wspólnot mieszkaniowych i powierzchni komercyjnych, co pozwala zachować spójny charakter oraz wysoką jakość budynków i otoczenia.

Domy w holenderskim stylu

Przy ul. Mlecznej w dzielnicy Podlesie, spółka Millenium Inwestycje realizuje osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej - Bażantowo Południe. Tradycyjna architektura oraz współczesny design sprawiają, że osiedle idealnie wkomponuje się w kameralny charakter okolicy. Wyzwaniem dla Ireneusza Wasiewicza, architekta pracującego nad projektem zabudowy było przeniesienie modernistycznej idei osiedla Bażantowo w podmiejskie tereny Podlesia.

Projektant nie chciał przy tym naruszać obecnego charakteru sąsiedztwa. Dlatego podczas prac projektowych sięgnął do doświadczeń architektury holenderskiej, która słynie z tego, w jaki sposób łączy współczesne koncepcje z tradycją. Dzięki połączeniu dwuspadowych dachów z prostą bryłą uzyskano funkcjonalną przestrzeń budynków ograniczającą do minimum skośne ściany piętra.

Każdy dom posiada niezależne ściany i dylatowany jest od budynku w szeregu, zapewniając wysoki standard akustyczny. Domy mają powierzchnię od 106 mkw. do 150 mkw., a działki - od 200 mkw. do 400 mkw.

Większość domów posiada garaże wkomponowane w bryłę budynku. Miejsca parkingowe są przed każdym budynkiem. Pierwsze są już po odbiorze. Kolejne - jesienią 2017 r.

Kryształowa Enklawa przyjazna dla seniorów

W zaprojektowanych przez Ireneusza Wasiewicza trzech pięciokondygnacyjnych budynkach tworzących Kryształową Enklawę powstały mieszkania spełniające wszelkie potrzeby mieszkańców, seniorów. Budynki są wyposażone w ciche windy. Doskonała termika budynku, ekonomiczne i niezależne ogrzewanie zapewniają wysoki standard cieplny przy niskich kosztach. Dla zmotoryzowanych urządzono parking oraz miejsca z wiatami garażowymi.

Najważniejszymi aspektami, które wpływają na wyjątkowość tego projektu są udogodnienia w postaci systemu przywoławczego podłączonego do centrum monitoringu, działającego 24 godziny na dobę, które w przypadku jakiejkolwiek niedyspozycji czy też zagrożenia powodują natychmiastową reakcję wyszkolonej kadry i recepcji wspomagającej organizację życzeń mieszkańców.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych