Miejska kamienica przy Radzymińskiej w Warszawie już gotowa

Miasto Warszawa po wielomiesięcznym remoncie przekazałona początku listopada Dzielnicy Praga-Północ wyremontowany budynek przy ul. Radzymińskiej 63. Klucze do 19 odnowionych mieszkań lokatorzy dostaną jeszcze w tym roku.

Autor: Housemarket.pl/UM Warszawa 09 listopada 2021 11:03

- To już 23 kamienica na Pradze-Północ zmodernizowana w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. W przypadku 6 kolejnych budynków mieszkalnych prace nadal trwają – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka Warszawy.

Kamienica z 1880 roku po kompleksowej modernizacji znów będzie służyła mieszkańcom dzielnicy. Budynek składa się z czterech kondygnacji, nieużytkowego poddasza oraz piwnicy i jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków m.st. Warszawy. Jego kapitalny remont kosztował ponad 7 milionów złotych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zabytkowy budynek wyremontowano zachowując historyczny wystrój, a także odnowiono zniszczone z biegiem lat elementy. Zgodnie ze stanem pierwotnym odtworzono drewniane stopnie i podesty, a na podłodze ułożono płytki nawiązujące do praskich wzorów z początku XX w.

Przeprowadzono również częściową termomodernizację kamienicy, doposażono ją w centralne ogrzewanie oraz podłączono do ciepłej wody z sieci miejskiej. 

Kapitalny remont kamienicy przeprowadził Zarząd Mienia m.st. Warszawy. W najbliższych tygodniach Dzielnica Praga-Północ przeprowadzi procedurę przydziału mieszkań nowym lokatorom.

 


 
 
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych