Mieszkaj w Mieście czeka rozbudowa. Mostostal z nowym kontraktem mieszkaniowym

Mostostal podpisał z Henniger Investment umowę na budowę budynku mieszkalnego z funkcją usługową w parterze i garażem podziemnym w ramach inwestycji pod nazwą roboczą „KBR_CE1” (drugi etap osiedla Mieszkaj w Mieście).

Autor: PAP/HouseMarket.pl 11 października 2016 13:40

Termin realizacji strony ustaliły na 18 miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż 6 kwietnia 2018 roku. Wartość umowy wynosi: 34,25 mln zł netto.

Grupa Henniger Investment zamierza na osiedlu wybudować 2199 mieszkań i 2891 miejsc parkingowych. Zaplanowano zabudowę mieszkaniową o bardzo zróżnicowanej strukturze i wielkości oraz biura. Znajdą się tam budynki wielorodzinne, jak i kameralne wille miejskie oraz domy szeregowe. Miejski charakter części biurowo-usługowej połączony będzie pasażem handlowym z wewnętrznym placem o charakterze parkowym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wieloetapowość oraz skala inwestycji pozwala na ulokowanie na terenie osiedla pełnego wachlarza usług, czyniąc z niego dzielnicę samowystarczalną. Niemal w każdym etapie przewidziane zostało stworzenie miejsca na lokale usługowe. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby w przyszłości mogły pełnić funkcję dla usług podstawowych, takich jak sklep spożywczy, kiosk, piekarnia, apteka czy kwiaciarnia. W kolejnych etapach, lokale mogłyby zostać uzupełnione o funkcje takie jak: żłobek, przedszkole, usługi medyczne czy nawet miejsce spotkań dla mieszkańców w postaci wspólnej świetlicy.

Mieszkaj w Mieście zlokalizowane jest w bardzo dobrze skomunikowanej części Krakowa, u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych