Mieszkańcy katowickiego osiedla Inspire odetchną czystym powietrzem

Inwestycja Inspire w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach to pierwszy projekt OKAM, w którym mieszkańcy będą mogli w pełni odetchnąć czystym powietrzem. Każdy nabywca lokalu mieszkalnego w niedawno zakończonym I etapie kompleksu otrzyma wraz z odbiorem lokalu oczyszczacz powietrza firmy Viessmann.

Autor: housemarket.pl 15 kwietnia 2022 14:45

  • W niedawno zrealizowanym I etapie Inspire (budynek A i B) powstało łącznie 100 mieszkań o powierzchni między 29 a 131 mkw - z tarasami i ogródkami.
  • Znalazł się tam również lokal usługowy, reprezentacyjna recepcja, a także strefa mieszkańca oraz siłownia.
  • Przyszli mieszkańcy I etapu inwestycji otrzymają w prezencie profesjonalne oczyszczacze powietrza. 

- Jakość powietrza w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia. Możemy mieć jednak wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy w najbliższym otoczeniu. Jako firma, która w realizowanych projektach przykłada dużą wagę do standardów, stale podnosimy jakość życia mieszkańców naszych kolejnych inwestycji – dbamy o wygodę w ich codziennym życiu, ale też zwracamy uwagę na aspekt zdrowia i ekologii. Dlatego postanowiliśmy przekazać nowoczesne oczyszczacze powietrza wszystkim nabywcom mieszkań na naszym katowickim projekcie Inspire w Dolinie Trzech Stawów - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

CZYTAJ TEŻ: INSPIRE W KATOWICACH - INWESTYCJA Z NACISKIEM NA EKOLOGIĘ 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według różnych europejskich i światowych analiz wiele polskich miast od lat utrzymuje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych na Starym Kontynencie, ale też na świecie. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z jakości powietrza w naszych domach. Jest ona szczególnie ważna dla osób, które zmagają się z problemami układu oddechowego czy cierpią na alergie lub astmę, ale także dla najmłodszych. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przekłada się na ryzyko pojawienia się różnych chorób, w tym związanych z układem oddechowym czy problemów autoimmunologicznych. Na jakość powietrza w mieszkaniach mają wpływ nie tylko zanieczyszczenia zewnętrzne, ale również takie czynniki jak środki chemiczne, niepoprawnie funkcjonująca wentylacja czy nadmiar plastiku. Szczególnie w dzisiejszych czasach oprócz zjawiska smogu, namnażające się w powietrzu bakterii i wirusy stanowiące kolejne, odrębne niebezpieczeństwo dla zdrowia osób przebywających w zamkniętych pomieszczeniach.

- Oczyszczacz powietrza V-Air 100 to całkowita nowość, poza klasycznym mechanicznym oczyszczaniem powietrza eliminuje szkodliwe mikroorganizmy z wykorzystaniem wbudowanej technologii LED UV a dzięki zastosowaniu Filtra 3 w 1 (filtr wstępny, HEPA 13 oraz filtr węglowy) urządzenie efektywnie usuwa nieczystości z powietrza takie jak alergeny, pyły, dym tytoniowy czy nieprzyjemne zapachy. Dzięki wbudowanej lampie UV-A oczyszczacz powietrza V-air 100 wykorzystuje zjawisko fotokatalizy do neutralizacji drobnoustrojów, bakterii, wirusów i zarodników pleśni - dodaje Krzysztof Godala, dyrektor ds. klientów strategicznych, Viessmann.

Osiedle Inspire w Dolinie Trzech Stawów znajduje się w niedalekiej odległości od centrum Katowic przy ul. Sikorskiego 41. Jego atrakcyjna lokalizacja blisko terenów zielonych oraz okoliczna infrastruktura umożliwiają aktywność fizyczną - spacery, bieganie, a także jazdę na rowerze czy rolkach. W niedawno zrealizowanym I etapie INSPIRE (budynek A i B) powstało łącznie 100 mieszkań o powierzchni między 29 a 131 mkw - z tarasami i ogródkami. Znalazł się tam również lokal usługowy, reprezentacyjna recepcja, a także strefa mieszkańca oraz siłownia. Kompleks posiada ponadto wewnętrzne patio oraz plac zabaw dla dzieci. W sprzedaży są kolejne etapy osiedla z budynkami C i D (docelowo łącznie ok. 450 mieszkań w 7 budynkach).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych