Mieszkania BOHO na celowniku inwestorów. Ruszyła budowa nowego osiedla

W kwietniu rozpoczęła się budowa osiedla BOHO, położonego kilkanaście minut spacerem od dworca PKP Łódź Fabryczna, ulicy Piotrkowskiej, Parku Źródliska i Galerii Łódzkiej. Inwestycja mieszkaniowa Echo Investment przy ul. Wodnej 17 proponuje wszystko to, czego łodzianie oczekują od otoczenia wymarzonego „M”.

Autor: Housemarket.pl 25 kwietnia 2022 10:29

  • Z badania przeprowadzonego przez Echo Investment wynika, że 7 na 10 mieszkańców Łodzi poszukuje parku, lasu lub jeziora.
  • 53 proc. zapytanych liczy na przystanek komunikacji miejskiej, a niemal połowa doceni supermarket w pobliżu osiedla.

Ponadto 22 proc. łodzian chciałoby mieć w pobliżu wymarzonego osiedla bogaty wybór restauracji i kawiarni, 19 proc. liczy na szybki wypad do galerii handlowej, a 18 proc. w wolnych chwilach chętnie zrelaksuje się w pobliskim kinie, teatrze lub muzeum. Z kolei inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na mieszkania w centrum miasta, idealne pod najem i z dużym potencjałem wzrostu ceny w najbliższych latach.

– Przyszli mieszkańcy łódzkiego BOHO wszystko, co potrzebne w codziennym życiu, będą mieć blisko siebie. Wodna 17 to adres znajdujący się kilkanaście minut spacerem od m.in. ulicy Piotrkowskiej, w tym modnego OFF Piotrkowska Center, urokliwych terenów Parku Źródliska i Księżego Młyna czy dworca PKP Łódź Fabryczna. A w ciągu zaledwie 15 minut pieszo lub na rowerze można dotrzeć także do licznych przedszkoli, szkół czy uczelni, stąd spore zainteresowanie wśród łodzian. Do tej pory nabywców znalazła już prawie połowa lokali, a pierwsze mieszkania oddamy do użytkowania w III kwartale przyszłego roku – podkreśla Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mieszkania nowej generacji

Przy ul. Wodnej 17 powstają dwa 6-piętrowe budynki z ponad 200 komfortowymi mieszkaniami od 27 mkw. do 95 mkw. Każde z nich będzie posiadać balkon, taras lub ogródek oraz zostanie wyposażone w Echo Smart – system zarządzania inteligentnym domem. W pełni rozwinięty umożliwia sterowanie oświetleniem, kontrolę temperatury, a także m.in. obsługę rolet, zamków czy alarmu, a wszystko to przy pomocy komend głosowych lub aplikacji w telefonie. Na terenie inwestycji na mieszkańców czekać będzie dużo zieleni oraz sąsiedzkie przestrzenie do relaksu. Projektanci BOHO dużą wagę przyłożyli nie tylko do funkcjonalnych rozkładów, ale także zadbali o dobre samopoczucie przyszłych mieszkańców. Pomogą w tym nie tylko odpowiednie doświetlenie i świetna akustyka pomieszczeń, ale także ich wysokość, dająca poczucie przestrzeni. W standardzie wyniesie 2,71 m, a na parterach przekroczy nawet 3 m.

Wizytówka łódzkiego Śródmieścia

Wizytówką BOHO będą dwa zielone dziedzińce, na których zakwitnie sąsiedzkie życie. Atrakcyjnemu spędzaniu czasu na osiedlu będą dodatkowo sprzyjać plac rekreacyjny, miejsce na kino plenerowe oraz przestrzeń, w której będzie można się zrelaksować na wygodnych siedziskach i hamakach.

Części wspólne budynków oraz ich otoczenie zostaną wyposażone w pakiet udogodnień Echo Life Services. Technologie bezdotykowe pozwolą na automatyczne zwolnienie zamka drzwi wejściowych, otwarcie furtki czy wezwanie windy, która zawiezie mieszkańca na właściwe piętro. W tym celu wystarczy pobrać na swojego smartfona aplikację. Na terenie inwestycji, znajdą się także udogodnienia takie jak: punkt odbioru przesyłek, rowerownie oraz ogólnodostępna ładowarka pojazdów elektrycznych, wybieg dla psów i szybka, ale bezpieczna sieć Wi-Fi.

Z wysokim zwrotem z łódzkiej inwestycji

Zaawansowanych technologicznie i kameralnych inwestycji, w szczególności w centralnych częściach Łodzi, coraz częściej poszukują inwestorzy. Nie tylko z Łodzi, ale w szczególności z Warszawy, którzy kupują tutaj lokale na wynajem. Do zakupu skłaniają ich zarówno atrakcyjna oferta cenowa jak i obecna sytuacja na rynku nieruchomości.

– Średnia cena nowych mieszkań w Łodzi należy do jednej z najniższych wśród polskich aglomeracji, przez co daje potencjał większego zysku w przyszłości. Potwierdza to raport Rynku Pierwotnego „Rynek mieszkaniowy w Łodzi 2019-2021”, z którego wynika, że średnia cena metra kwadratowego mieszkań́ w Łodzi tylko w 2021 roku wzrosła aż o 21 proc.. Bardziej podrożały one jedynie w Katowicach i Gdańsku. Ponadto, wysoki popyt na najlepsze lokale i rosnąca inflacja nie zachęcają inwestorów do odkładania zakupu na później. Wręcz przeciwnie – teraz jest ich moment – zwraca uwagę Dawid Wrona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych