Mieszkania i domy przyjazne rodzinom. Te udogodnienia wprowadzają ponańscy deweloperzy

Deweloperzy przekonują, że warto zadbać o to, by nowe mieszkanie spełnia wymagania wszystkich domowników. Kluczem do zadowolenia jest bez wątpienia lokalizacja, ale i wiele innych udogodnień osiedlowych, dedykowanych rodzinom z dziećmi. Które inwestycji deweloperskie na rynku poznańskich spełniają takie kryteria?

Autor: housemarket.pl 01 października 2021 12:58

  • Deweloperzy projektują osiedla wygodne dla rodzin z dziećmi.
  • To duże wyzwanie dla architektów i deweloperów, zwłaszcza, że wymagania przyszłych lokatorów stale rosną.
  • Komfort mieszkania i odpowiednie udogodnienia stanowią obecnie główne kryteria wyboru lokum przez pary z dziećmi.

Dobra lokalizacja nowego domu, bądź mieszkania z pewnością oznacza to, że wiele ważnych miejsc, z punktu widzenia rodziny, jest w bezpośrednim pobliżu. To z kolei oznacza oszczędność czasu i brak konieczności posiadania np. dwóch aut.

Grupa Inwest w Poznaniu rozwija aktualnie trzy osiedla. Jak zapewnia Mateusz Glema, przedstawiciel dewelopera, lokalizacja każdej z inwestycji ma wiele atutów, w kontekście potrzeb rodzin z dziećmi. Horyzont Naramowice powstanie dosłownie 2 km od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a w pobliżu jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny, lubiany przez dzieci i młodzież. Przy ulicy Niemena deweloper realizuje inwestycję Nova Łacina. Dosłownie dwie ulice dalej znajduje się Szkoła Podstawowa nr 19 i pozostałe placówki edukacyjne. Natomiast Wilda Corner (ul. Czarnieckiego, poznańska Wilda), to niemal centralna część miasta, stąd jest blisko do wielu miejsc, w tym szkół oraz galerii handlowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Tworzymy inwestycje przyjazne rodzinom, co oznacza, że wybieramy tylko takie lokalizacje, które będą dla nich komfortowe. Poza tym rodzinom proponujemy większe powierzchnie mieszkań. W inwestycji Horyzont Naramowice są to lokale 4-pokojowe aż do 88 mkw., objęte dodatkową promocją. W projekcie Nova Łacina dysponujemy mieszkaniami o powierzchni nawet 78 mkw., a w Wildzie Corner - 89 mkw. Nasza szeroka oferta z pewnością trafi do osób poszukujących więcej przestrzeni oraz dodatkowych udogodnień – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.

Wildę jako lokalizację swojej nowej inwestycji wybrał EBF Development. Przy ulicy Bergera 11a powstanie budynek składający się z 2 segmentów. Apartamenty Bergera, bo tak nazywa się premierowy projekt, dysponują 134 mieszkaniami o powierzchni do 131 mkw.

- Wilda to tętniąca życiem dzielnica Poznania o niepowtarzalnym klimacie. Słynie z pełnego warzyw i owoców rynku, kawiarni i restauracji, częstych inicjatyw społecznych. Lokalizacja inwestycji pozwala na nieograniczony dostęp do licznych dróg rowerowych, czy placówek dydaktycznych, co z pewnością docenią nasi klienci – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

Z kolei z Nowych Ogrodów w Poznaniu mali mieszkańcy będą mieć blisko do Szkoły Podstawowej nr 22, przy ulicy Hangarowej, Szkoły Podstawowej nr 70 przy ulicy Pięknej na Ogrodach. Na ogrodach działają dwa przedszkola oraz IV Liceum Ogólnokształcące.

Domy na przedmieściach

Coraz częściej rodziny, poszukując więcej przestrzeni, decydują się na zakup domu – zarówno w granicach miasta, jak i na jego obrzeżach. Potwierdzają to dane statystyczne z raportu Otodom. Przykładowo w lutym 2021 domów szukano o 32 procent częściej, niż w analogicznym okresie w 2020 roku, a działek pod budowę – o 71 procent częściej.

Preferencje są różne, ale często klienci kupują nieruchomość w tej stronie Poznania, w której mieszkają lub z której pochodzą. Działają emocje i sentyment, a miejsce zamieszkania powinno wpływać pozytywnie na dobrostan psychiczny, szczególnie najmłodszych.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych