Mieszkania na obrzeżach miast mają powodzenie

Wielu z klientów, wybierających mieszkanie staje przed wyborem – miasto, czy spokojna miejscowość tuż obok wielkiej aglomeracji. Mieszkańcy osiedli Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce korzystają z wszystkich zalet obu tych opcji.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 10:04

Zarówno lokum w samym mieście, jak i kilka albo kilkanaście kilometrów poza nim, mają swoich zwolenników. Wiele osób wybierających mieszkania, również w modnych ostatnio kamienicach, mówi, że miasta tętnią życiem. Z drugiej strony bardzo cenimy sobie domowe zacisze – klienci deweloperów wybierają mniejsze miejscowości ze względu na bliskość przyrody, brak miejskiego zgiełku.

Jak pokazują wyniki sondy „Newsweeka”, aż 55 procent wypełniających ankietę wolałaby mieszkać na obrzeżach. Z roku na rok wskaźnik urbanizacji, czyli zaludnienia w największych polskich miastach, spada. Chętnie przeprowadzamy się na stałe do ościennych gmin, ten trend dotyczy również Poznania i okolic.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na osiedlach Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce w gminie Dopiewo, gdzie swoje inwestycje posiada deweloper Linea, mieszkańcy mają ten przywilej, że żyją obok miasta i mogą skorzystać z jego atrakcji, szybko dojeżdżając autem, pociągiem, czy autobusem. Jednocześnie ciekawie spędzają czas na miejscu w Dąbrówce. Nie tylko w centrum Poznania dzieje się wiele. O to, by wydarzeń sportowych i kulturalnych nie brakowało, dbają nie tylko władze samorządowe gminy Dopiewo, ale również deweloper Linea.

– Organizujemy dla mieszkańców naszych osiedli i ich przyjaciół ciekawe wydarzenia, na przykład piknik rodzinny na osiedlu Leśna Polana, czy akcja „Rowerowy pit stop” przy C.H. Aurora. To tylko malutka część naszych propozycji. Chętnie też wspieramy inicjatywy gminy Dopiewo. Dzięki tym działaniom wszyscy integrują się ze sobą, co przynosi im wiele korzyści na co dzień – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Społeczność osiedli Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce zna się coraz lepiej, w zasadzie nikt też nie ma potrzeby bycia anonimowym, a tak czasami bywa w wielkich miastach. To sprawia też, że pod miastem żyje się bezpieczniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych