Mieszkania na wynajem. Resi Capital startuje z platformą online

Resi Capital, spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatina Group, uruchomiła pierwszą w Polsce platformę z w pełni zdalnym procesem wynajmu mieszkań. Resi Capital chce do 2023 r. oddać do użytku 2 200 nowoczesnych mieszkań na wynajem w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Autor: housemarket.pl 24 stycznia 2022 11:47

  • Resi Capital rusza z platformą ułatwiającą wynajem mieszkań. 
  • Inwestor do 2025 roku planuje dostarczyć na rynek około 5 tys. mieszkań na wynajem. 
  • Mieszkania powstają we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Łodzi. 

Resi Capital wspiera proces kształtowania nowoczesnego i profesjonalnego rynku najmu w największych polskich miastach. Portfolio firmy do 2023 r. wzbogaci ponad 2 tys. nowych mieszkań, natomiast do 2025 r. będzie ich już ponad 5 tys. W budowie są już projekty we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. A już dziś można na stronie Resi Capital obejrzeć mieszkania, wybrać standard wykończenia, parametry oferty, zarezerwować konkretne lokum i omówić z konsultantem szczegóły podpisania umowy oraz odbioru mieszkania.

Wg szacunków w Polsce może wciąż brakować nawet 2 mln mieszkań. W Polsce w 2019 r. ponad 37 proc. domostw było przeludnionych, podczas gdy średnia dla krajów EU27 to ok. 17 proc. Rośnie jednak grupa osób, które nie chcą bądź nie mogą zdecydować się na własne lokum, ale zależy im na podniesieniu komfortu życia. Coraz częściej też chcemy być bardziej mobilni, móc szybko przeprowadzić się do innego miasta np. w sytuacji znalezienia ciekawej pracy. Widać także, że zainteresowanie najmem rośnie nie tylko wśród młodych, niezależnych osób, ale także wśród rodzin o stabilnej, dobrej sytuacji. W obliczu wciąż rosnących cen mieszkań i stóp procentowych, rynek PRS zdecydowanie zyskuje na popularności.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nasz autorski pomysł na rozwój segmentu profesjonalnego najmu oparliśmy z jednej strony na wyróżniającej jakości wykończenia i architektury oraz szerokim zakresie oferty, a z drugiej na pierwszym w pełni zdalnym procesie. Zgodnie z oczekiwaniami klientów, biorąc pod uwagę zmieniający się styl życia Polaków zadbaliśmy np. o to, aby większość mieszkań posiadała duże balkony, loggie czy tarasy, a w każdym lokalu było przewidziane miejsce na biurko do pracy. Uruchomiona właśnie platforma przenosi proces najmu mieszkania na całkiem inny poziom. W formule PRS najemcy mają gwarancję, że wynajmują lokum od sprawdzonego podmiotu, nieruchomość jest przygotowana w ściśle określonym standardzie, a właściciel czuwa nad obsługą całego obiektu. Dlatego możemy tu wykorzystać nowoczesną technologię do ułatwienia wyboru i faktycznej rezerwacji mieszkania - mówi Anna Łagowska-Cioch, Head of Residential Leasing Resi Capital.

CZYTAJ TEŻ: CZY NOWY ŁAD UDERZY W MIESZKANIA NA WYNAJEM? 

Jak działa platforma?

Na platformie osoby poszukujące miejsca do zamieszkania mogą wyszukać pasujące im mieszkania biorąc pod uwagę lokalizację, powierzchnię, dostępność oraz jeden z dwóch dostępnych standardów wykończenia – „Komfort” i „Premium”. Opcjonalnie można także wynająć miejsce garażowe i komórkę lokatorską. Po skonfigurowaniu oferty najmu, klient dokonuje opłaty rezerwacyjnej, otrzymuje umowę rezerwacyjną oraz treść docelowej umowy najmu, a także może ustalić z doradcą Resi Capital termin przekazania mieszkania. Potem można już spokojnie planować przeprowadzkę.

Standard wykończenia

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych