Mieszkania poza centrum miasta znów atrakcyjneHouseMarket.pl - 16 grudnia 2015 11:55


Mieszkanie poza centrum Gdańska kiedyś wiązało się z pewnymi wyrzeczeniami i rezygnacją z typowo miejskich atrakcji. To już przeszłość. Mieszkańcy Osiedla Cytrusowego i Nowego Horyzontu mają rozwiniętą infrastrukturę usługowo-handlową i rekreacyjno-sportową.


Nowy Horyzont, dzięki bogatemu zapleczu usługowo-handlowemu jest swego rodzaju małym miasteczkiem. Na terenie osiedla znajduje się przedszkole, szkoła języków obcych, urząd pocztowy, gabinety lekarskie, salony fryzjersko-kosmetyczne, kwiaciarnia, apteka, sklep z artykułami dziecięcymi i szkolnymi, sklep zoologiczny oraz myjnia samochodowa.

Mieszkańcy mogą również wybrać się do restauracji – do wyboru mają kuchnię europejską oraz japońską z bogatą ofertą sushi. Na terenie osiedla znajduje się duże centrum fitness, gabinet masażu i fizjoterapii, korty tenisowe, a od niedawna również wielofunkcyjne boisko, na którym można pograć w piłkę nożną, koszykówkę czy piłkę ręczną.

Obiekt został wykonany z wykorzystaniem bezpiecznej nawierzchni systemowej. Wokół niego powstanie przestrzeń publiczna z ławeczkami, która będzie służyła relaksowi. Dodatkowo w okolicy boiska został utworzony specjalny zjazd, który jak tylko spadnie śnieg będzie służył za tor saneczkowy. Natomiast z nadejściem wiosny stanie się on torem m.in. dla rowerzystów. Zaraz obok, w jednym z budynków Osiedla Cytrusowego znajdują się klatki do gry w squasha.

– Osiedle Cytrusowe wraz z ofertą Nowego Horyzontu prężnie rozwija południowy rejon Gdańska. Jest to jeden z najlepiej rozwiniętych i samowystarczalnych projektów – komentuje Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży grupy kapitałowej Euro Styl.

Deweloper właśnie rozpoczął budowę II etapu Osiedla Cytrusowego, składającego się z ośmiu budynków. Realizacja potrwa przez najbliższe dwa, trzy lata. Aktualnie w ofercie sprzedaży Osiedla Cytrusowego są mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe o powierzchni od 35 do 54 mkw. Wartość jednego metra rozpoczyna się od 4155 zł. Ceny mieszkań wynoszą od 152 890 zł do 236 120 zł. Natomiast mieszkanie na osiedlu Nowy Horyzont to koszt od 162 603 do 280 488 zł. W sprzedaży znajdują się lokale o metrażach od 36 do 63 mkw. Obecnie trwa promocja i niektóre mieszkania można kupić nawet o 25 tys. zł taniej. Wszystkie mieszkania tej inwestycji są już gotowe do odbioru.

Ponadto deweloper ma dobrą wiadomość dla przyszłych mieszkańców Osiedla Cytrusowego, którzy zakupili mieszkanie w budynkach B10, B11, A14 i A15.

 – W ostatnim czasie w związku z bardzo dobrze już rozwiniętą infrastrukturą sieci drogowej oraz mediów podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu terminów realizacji czterech budynków o jeden kwartał – mówi dyrektor sprzedaży grupy Euro Styl. Obecny termin oddania budynków B10 i B11 to I kw. 2016 roku oraz III kw. 2016 roku w wypadku budynków A12 i A15. Natomiast osoby, które nie chcą czekać do przyszłego roku, mogą skorzystać z oferty mieszkań gotowych do odbioru. Warto również dodać, że wraz z zakupem mieszkania na którymś z wymienionych osiedli, klienci otrzymają Internet i pakiet TV za 1 zł przez pierwszych 12 miesięcy.