Mieszkania w otulinie zieleni. Czy Wiśniowe Wzgórze zdobędzie Housemarket Silesia Awards 2017?

Osiedle Wiśniowe Wzgórze tworzy w Gliwicach zieloną enklawę pełną energooszczędnych technologii. Inwestycja walczy o nagrodę w konkursie Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Zielone osiedle i Architektura.

Autor: HouseMarket.pl 06 lutego 2017 11:58

Osiedle Wiśniowe Wzgórze składa się z siedmiu budynków mieszkalnych, w tym pięć z nich jest już oddanych do użytkowania.

W ramach przedsięwzięcia powstaną mieszkania liczące od 53 mkw. do 115 mkw. powierzchni. Wszystkie lokale na parterze posiadają ogródki i tarasy, a mieszkania na pierwszym i drugim piętrze przestronne balkony.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W kondygnacji podziemnej każdego budynku zlokalizowane są miejsca garażowe oraz komórki lokatorskie. W obrębie osiedla zaplanowane także naziemne miejsca parkingowe. Inwestycja powstaje z wykorzystaniem najnowszych energooszczędnych technologii. Standard oferowanych mieszkań to między innym systemowe ogrzewanie podłogowe, okna pięciokomorowe z zewnętrznymi roletami sterowanymi elektrycznie, atestowane drzwi wejściowe czy niezbędne instalacje przyłączeniowe.

Mieszkania w zieleni

Osiedle, prócz walorów komunikacyjnych, charakteryzuje się dużą ilością obszarów zielonych, tras spacerowych i rowerowych, co pozwala na codzienny odpoczynek od miejskiego zgiełku. Dodatkowo całodobowy monitoring i ogrodzenie tworzy zamkniętą enklawę, w której znajdzie swoje wymarzone miejsce. Jako inwestor mieliśmy wpływ na ukształtowanie terenu zielonego. Ogrody na parterze przy mieszkaniach zostały obsiane trawą, obsadzone m.in. tujami. Poza tym dojścia do klatek schodowych zagospodarowaliśmy kamieniami ozdobnymi i bardzo elegancką kostką brukową – mówią przedstawiciele firmy Nexx. - Dodatkowo elewacja budynków wykończona w płytki przypominające drewno, co nadaje im nietuzinkowy efekt.

Innowacyjna architektura kaskadowa zapewnia mieszkańcom poczucie intymności i jednocześnie nieograniczony dostęp do światła naturalnego i rozległej panoramy. Białe elewacje z elementami drewnopodobnymi i kamienia podkreślają elegancki styl, a także ponadczasowy charakter modernistycznej inwestycji. Projekt osiedla powstał w pracowni Forma sc T. Bilewicz. R.Kuberski.

Nexx jest spółką deweloperską, która specjalizuje się w realizacji przedsięwzięć budowlanych. Na koncie dewelopera, oprócz nominowanego do nagrody osiedla, znajdują się m.in. Osiedle Południowe w miejscowości uzdrowiskowej - Goczałkowice Zdrój, złożone z kompleksu 24-eleganckich domów w zabudowie szeregowej, Osiedle Akacjowe w Pawłowicach, gdzie powstało 12 modernistycznych domów w zabudowie bliźniaczej i Park Chopina w Mysłowicach.

- Dzięki temu, że jesteśmy zarówno inwestorem jak i generalnym wykonawcą jesteśmy w stanie zaoferować klientom produkt wysokiej jakości w przystępnej cenie – zapewniają przedstawiciele firmy Nexx. W najbliższej przyszłości planujemy terminowo zakończyć II etap budowy Osiedle Wiśniowe Wzgórze w Gliwicach, a także Osiedle Nowe Wiśniowe w Gliwicach oraz Osiedle Park Moniuszki w Mysłowicach, a następnie chcielibyśmy stworzyć kolejne osiedla aglomeracji śląskiej.

Osiedle Wiśniowe Wzgórze zostało nominowane do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategoriach: Zielone osiedle i Architektura. Jeśli uważasz, że zasługuje na ten tytuł – zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych