Mieszkania w Wilanowie wracają do łask?HouseMarket.pl - 19 kwietnia 2016 10:38


W stołecznym Wilanowie kawalerki i dwa pokoje znikają niemal błyskawicznie z oferty deweloperów. Ich ofertowe ceny są i pozostaną w tym roku na stabilnym poziomie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy pula dwupokojowych mieszkań w Wilanowie wyraźnie się zmniejszyła.  W szybkim tempie znikają również kawalerki, których udział w wilanowskiej ofercie z reguły jest niewielki – rok temu do wzięcia było 150 jednopokojowych „M”, a obecnie jest ich niespełna 100, czyli o 36 proc. mniej.

– Dobra sprzedaż kawalerek i dwupokojowych lokali w tej dzielnicy odzwierciedla ogólnokrajowy trend kupowania tego typu lokali. Wzbudzają one bowiem zainteresowanie różnych grup klientów – zarówno singli czy młodych par szukających swojego pierwszego „gniazdka” jak i inwestorów niezmiennie chętnie lokujących swój kapitał na rynku nieruchomości. Ci drudzy coraz częściej biorą pod lupę dynamicznie rozwijające się Miasteczko Wilanów – tłumaczy Wioletta Kleniewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w spółce Polnord.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zapewniają sami deweloperzy, popyt na lokale ciągle utrzymuje się na dobrym poziomie, szczególnie w Miasteczku Wilanów. Np. Grupa Kapitałowa Polnord sukcesywnie podpisuje umowy sprzedaży mieszkań w projekcie Wilanów Brzozowy Zakątek, który jest realizowany na terenach Wilanowa Zachodniego, między ulicą Zdrową a Branickiego. W pierwszym etapie inwestycji deweloper zaprojektował 124 mieszkania o powierzchniach od 28 do 133 mkw. Kosztują, średnio 6763 zł brutto za mkw., przy czym najtańsze są do kupienia już za ok. 216 tys. zł.

- Lokale te można kupić również z opcją wykończenia „pod klucz”. Taki rozwiązaniem interesują się przede wszystkim inwestorzy, którzy nie chcą tracić czasu na samodzielne wykańczanie lokalu, który planują przeznaczyć na wynajem – mówi Wioletta Kleniewska.

Pierwszy etap tej inwestycji zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. Całe osiedle Wilanów Brzozowy Zakątek będzie realizowane w trzech etapach, w których w sumie powstanie 348 lokali w cztero- i pięciokondygnacyjnych budynkach.

Jak jednak zauważa Wioletta Kleniewska, na Polach Wilanowskich jest coraz mniej wolnych działek pod kolejne budynki. W przyszłości podaż nowych lokali może się więc dalej kurczyć. – Jeśli nawet kolejne lata przyniosą spadek popytu na nowe mieszkania, Miasteczko Wilanów prawdopodobnie trafi do grona lokalizacji, w których klienci będą poszukiwać więcej ofert niż dostarczą ich deweloperzy. A to z pewnością ograniczy ewentualne przeceny – prognozuje Wioletta Kleniewska