Mieszkanie Plus przy torach w Toruniu

Urząd Miasta Torunia chce przekazać na rządowy program Mieszkanie Plus tereny przy ul. Okólnej i Inowrocławskiej. Niewykluczone, że część swoich toruńskich gruntów pod tanie budownictwo czynszowe przeznaczy też PKP – pisze torun.wyborcza.pl.

Autor: torun.wyborcza.pl 14 lutego 2017 12:23

Pierwsza umowa z PKP nie objęła wszystkich tych terenów – jest w niej mowa o 17 lokalizacjach w 10 miastach. Nie ma wśród nich Torunia. Zespół komunikacji BGK Nieruchomości informuje jednak, że również w Toruniu możliwa jest budowa tanich mieszkań przy torach.

PKP i BGK Nieruchomości nie ujawniają jeszcze, które dokładnie działki w Toruniu biorą pod uwagę. Więcej wiadomo o planowanych Mieszkaniach Plus na terenach miejskich. Samorządy również mogą przystąpić do rządowego programu i partycypować w czynszach od lokatorów, nie muszą przy tym finansować prac budowlanych, jak jest w przypadku mieszkań komunalnych. Na ten krok zdecydował się m.in. Toruń, który w październiku ub.r. podpisał z BGK Nieruchomości wstępne porozumienie – informuje torun.wyborcza.pl.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych