Mieszkanie Plus. W Radomiu powstanie ok. 170 mieszkań

Radom jako jedno z pierwszych miast w Polsce podpisał list intencyjny w sprawie realizacji pilotażowych inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. W Radomiu może powstać 170 mieszkań na wynajem.

Autor: HouseMarket.pl 12 października 2016 16:10

Jak informuje radomski magistrat, gmina przedstawiła BGK Nieruchomości trzy działki, na których mogłyby powstać mieszkania na wynajem. Teraz wszystkie propozycje będą analizowane pod kątem możliwości realizacji inwestycji przez BGK Nieruchomości.

- Jestem zainteresowany tym, aby na terenie Radomia powstawało jak najwięcej mieszkań o różnej formie własności. Gmina zamierza realizować własny program budowy mieszkań na wynajem adresowany przede wszystkim do młodych rodzin, a tym listem intencyjnym mówimy, że jesteśmy zainteresowani także współpracą z BGKN - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według przedstawicieli BGK Nieruchomości, na wskazanych przez miasto działkach, o łącznej powierzchni 1,8 ha, może powstać około 170 mieszkań na wynajem. – Miasto zaproponowało nam trzy atrakcyjne lokalizacje. Są to miejsca dobrze skomunikowane i nie objęte żadnymi roszczeniami. Mam nadzieję, że pierwsze mieszkania będziemy oddawać do użytku za dwa lata. Zgodnie z założeniami rządowego programu cena najmu będzie wynosiła od 10 do 20 zł za mkw. – mówi o szczegółach wiceprezes BGK Nieruchomości Tomasz Siwak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych