Mieszkanie pod choinkę

Grudzień to okres zakupowych szaleństw. Bywa, że w tym okresie podejmowane są i realizowane decyzje o zakupie domu czy mieszkania. Na poznańskim rynku pierwotnym bez problemów możemy znaleźć gotowe już do odbioru nieruchomości, które czekają na swojego właściciela.

Autor: HouseMarket.pl 20 grudnia 2016 15:16

Rynek pierwotny na terenie Poznania i powiatu to kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych. Wśród nich nie brakuje gotowych już domów czy mieszkań. Lokale takie cieszą się przeważnie dużo większą popularnością niż te, będące jeszcze w trakcie budowy. Osoby z gotówką, a jak wskazują biura sprzedaży takich klientów nie brakuje, mogą w krótkim czasie zakupić wybraną nieruchomość i jeszcze przed świętami wprowadzić się do nowego lokalu.

Mieszkania gotowe do odbioru

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Taką ofertą gotowych już mieszkań dysponuje jeden z największych poznańskich deweloperów, spółka Agrobex. Są to mieszkania zlokalizowane zarówno na inwestycjach w Poznaniu jak i na terenie powiatu.

– Mieszkania gotowe do odbioru stanowią niemałą część naszej oferty. Dotyczy to m.in. inwestycji Wilczak 20 w Poznaniu czy Radosna II w Zalasewie. Klienci chętniej wybierają takie lokale, gdyż mogą sprawdzić jakość wykonania, widok z okna czy architekturę wokół budynku. Co istotne, po odbiorze kluczy można natychmiast przystąpić do wykańczania lokalu – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Osiedle Nowe Ogrody to projekt wieloetapowy, w ramach którego przewidziano osiem etapów – łącznie 650 lokali. Aktualnie zakończono już prace związane z drugim etapem, gdzie trwają odbiory kluczy do własnych M.

– W sprzedaży pozostało jeszcze klika mieszkań. Osoby, które chciałby zrobić sobie wyjątkowy prezent świąteczny i mieć własne cztery kąty pod choinkę mogą nabyć mieszkanie w drugim etapie. W ofercie mamy również mieszkanie pokazowe – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Podolany zapraszają

Podobnie wygląda sytuacja w innej części Poznania. Na Podolanach powstaje osiedle Reduta Nowe Podolany, które również może zaoferować mieszkania gotowe do odbioru.

– Święta na swoim to marzenie zapewne wielu młodych ludzi. Osoby, które myślą o kupnie mieszkań, do których mogłyby się wprowadzić jeszcze w tym roku, z pewnością zainteresuje nasze osiedle. W ofercie znajdują się zarówno kawalerki, jak i większe dwupokojowe, trzypokojowe i czteropokojowe mieszkania – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Na terenie Poznania przeważają gotowe mieszkania. Osoby szukające szeregowców czy bliźniaków powinny rozejrzeć się za inwestycjami na przedmieściach stolicy Wielkopolski.

– Klienci mogą do nas przyjechać, zapoznać się z ofertą, kupić i praktycznie zacząć się urządzać. Oczywiście warunkiem jest dysponowanie środkami finansowymi. Wtedy taki proces możemy załatwić „od ręki”. W innym przypadku podpisujemy umowę przedwstępną i klient rozpoczyna procedurę kredytową – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych