Mieszkaniowa Mokka ożywi biurowy MokotówHouseMarket.pl - 23 marca 2016 07:55


Mokka - inwestycja mieszkaniowa Okam Capital na warszawskim Mokotowie doczekała się symbolicznej inauguracji prac budowlanych. Obecnie kończy się drugi etap prac przygotowujących do właściwych robót budowlanych, który obejmuje zabezpieczenie wykopu.


- Cieszy nas, że dzielnica biurowa zaczyna się mieszać z zabudową mieszkaniową. Jest to bardzo dobry kierunek. Monogamiczne dzielnice są bardzo złym przykładem. W takich zabudowach po południu obszary z biurami zamierają, a z kolei sypialnie osiedlowe nie żyją w ciągu dnia - przyznaje Błażej Hermanowicz z pracowni Hermanowicz Rewski Architekci, która zaprojektowała inwestycję Mokka. Architekt podkreśla, że Mokka będzie miała wyjątkową elewację od strony ulicy Konstruktorskiej. Na loggiach zaplanowano donice, w których rosnąć mają pnącza. Staną się elementem fasady. Inwestycja będzie miała reprezentacyjny hall i penthouse’y.

Deweloper przekazał teren przy ulicy Konstruktorskiej 7, na którym stanie budynek w październiku 2015 roku firmie Karmar, która jest generalnym wykonawcą projektu. Obecnie kończy się drugi etap prac przygotowujących do właściwych robót budowlanych, który obejmuje zabezpieczenie wykopu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Naszą ambicją jest satysfakcja klientów. Dlatego jestem głęboko przekonany, że bogate doświadczenie oraz wiedza pracowników zaangażowanych w ten projekt są gwarancją jego sprawnej i terminowej realizacji – mówi David Lebot, prezes Karmar.

Mokka to wysmakowany projekt, w którym będzie się mieściło 306 apartamentów. Na działce o powierzchni blisko 9 tys. mkw. powstaną dwa dziewięciokondygnacyjne budynki. Do dzisiaj nabywców znalazło już ponad 25 proc. mieszkań.

– Optymalna urbanistyka i nowoczesna architektura, a co najważniejsze dbałość o każdy detal projektu to cel, który założyliśmy sobie od początku naszej współpracy z projektantami z pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Na uwagę zasługują bardzo funkcjonalne rozkłady mieszkań, które nie tylko pozwalają na indywidualną aranżację, ale zapewniają świetne doświetlenie całego mieszkania. Uzyskaliśmy ten efekt poprzez zastosowanie wysokich okien tworzących atrakcyjne przeszklone fasady wzdłuż balkonów i tarasów. – mówi Hubert Piziorski, dyrektor Działu Zarządzania Projektami i Rozwoju Okam Capital.

To druga inwestycja Okam na Służewcu. – Klienci, którzy zdecydują się na mieszkanie w Mokka wybiorą komfort. Nas nie interesują tylko budynki. Zadbaliśmy o relaks na dwóch zielonych dziedzińcach, strefę fitness, prywatną wypożyczalnię rowerów. Mamy nadzieję, że już w 2017 pierwsi klienci zamieszkają w Mokka – podkreśla Arie Koren, prezes Okam Capital.