Mieszkaniowa rewitalizacja po francuskuHouseMarket.pl - 12 stycznia 2016 09:33


W dokach na obrzeżach Paryża, bezpośrednio przy Sekwanie, powstaje 90-mieszkaniowy budynek, w którym będą m.in. lokale socjalne.


Dom stoi przy hali przemysłowej Alstomu, która jest w trakcie odnawiania. Nawiązuje do historii tego postindustrialnego terenu. Jego twórcy z francuskiej pracowni Atelier du Pont inspirowali się betonowymi budynkami przemysłowymi z początku XX wieku. Stworzyli potężną, zwartą bryłę budynku urozmaiconego balkonami i metalowymi schodami.

Gmach o powierzchni 6270 mkw. ma bardzo wyrazisty charakter. Czerpie inspiracje z otaczającego go środowiska i z historii miejsca,, a jednocześnie jest zupełnie nowym elementem w przestrzeni miejskiej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od północy, od placu Wioślarzy, mieszkańcy mają widok na nowy park nad brzegiem Sekwany. Od tej strony zwraca uwagę bryła budynku i jego wysokość. Od południa intrygują ciekawe schody i ażurowe balkony.

Perforowane metalowe balkony nadają lekkość sylwetce budynku, tworząc duże odkryte przestrzenie stapiające się z krajobrazem. Na parterze, gdzie urządzono ogród krajobrazowy, mieszczą się sklepy i zakłady usługowe.

Atrakcją są zielone tarasy na prawie każdym piętrze. Na szóstej kondygnacji urządzono duży, wspólny ogród warzywny. Będzie nim zarządzać stowarzyszenie mieszkańców. Odpowiada on współczesnym wymogom ekologicznym nakazującym wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni na potrzeby mieszkańców.