Młyn nad Cybiną. Lofty zaczarowane historią

Grupa Partner zrewitalizuje poznański Młyn nad Cybiną. Powstanie 130 apartamentów o powierzchni od 40 mkw. do 130 mkw. W zabytkowej części znajdą się lofty wkomponowane w tkankę budynku, a od strony Jeziora Swarzędzkiego - apartamenty w nowo wybudowanym skrzydle, architektonicznej kontynuacji historycznej zabudowy.

Autor: HouseMarket.pl 07 października 2016 08:59

Młyn nad Cybiną, który pamięta jeszcze XIX wiek, nadal jest wysokiej klasy budynkiem. Leży, u ujścia rzeki Cybiny z Jeziora Swarzędzkiego, ale jeszcze w obrębie Poznania, pomiędzy ul. Sośnicką i ul. Sarnią, w dzielnicy Zieliniec. Budynek, dzięki historycznej, ciekawej formie harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz.

 Dwa jeziora pod ręką

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Właściciele apartamentów będą podziwiać widok na Jezioro Swarzędzkie, które od wschodu graniczy z działką. Od strony południowo-zachodniej kompleks sąsiaduje z małym jeziorkiem młyńskim, do którego dostęp, z racji zagospodarowania terenu, zyskają przede wszystkim mieszkańcy młyna. Na terenie kompleksu zaprojektowano chodniki i ścieżki rowerowe, łączące się z pobliskimi ścieżkami spacerowymi nad Jeziorem Swarzędzkim oraz z Rowerowym Szlakiem Cysterskim.

Młyn nad Cybiną, to budynek o zróżnicowanej bryle i wysokości - od czterech do sześciu kondygnacji naziemnych. W obiekcie powstanie 130 apartamentów o powierzchni od 40 mkw. do 130 mkw. Inwestycję deweloper podzielił na dwa etapy. W zabytkowej części młyna, która zostanie zrewitalizowana i rozbudowana, znajdą się lofty wkomponowane w tkankę budynku. Natomiast od strony Jeziora Swarzędzkiego, w ramach drugiego etapu, powstaną nowoczesne apartamenty w nowo wybudowanym skrzydle, będącym architektoniczną kontynuacją historycznej części.

Portfenetry i siłownia

Apartamenty pierwszej fazy budowy oddane zostaną do stycznia 2018 roku, natomiast z drugiej - do czerwca 2018 roku. W części przygotowanej w ramach pierwszego etapu, powstaną lokale z unikalnym rozmieszczeniem pomieszczeń i funkcji, balkonami, loggiami i ogrodami. Atrakcyjnego i nietuzinkowego wyglądu dodadzą liczne portfenetry, czyli wysokie okna sięgające od podłogi do sufitu, zabezpieczone na zewnątrz balustradą.

Nowoczesny design połączy się z klimatycznymi elementami młyna np. wewnętrznymi kolumnami, które kiedyś podtrzymywały stropy hal, ceglanymi ścianami, czy starymi drewnianymi elementami młyna, dziś służącymi jako dekoracja.

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji siłownię oraz miejsce wspólnych spotkań i relaksu w zabytkowych podziemiach. Obiekt przystosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano halę garażową, windę oraz podjazdy.

 Napoleon odpoczywał na Cybiną

Teren, na którym znajduje się obiekt pamięta czasy ważnych wydarzeń historycznych. Na początku XIX wieku przez Wielkopolskę przechodził główny trakt przemarszu wojsk francuskich. Jak wspominają źródła historyczne, podczas pobytu w Poznaniu Napoleon Bonaparte często wybierał się na konne przejażdżki w towarzystwie swoich generałów.

Jedna z nich przebiegała w okolicy Swarzędza, gdzie francuski przywódca podziwiał malownicze okolice Jeziora Swarzędzkiego. Legenda głosi, że to wtedy wraz z towarzyszami odpoczywał u ujścia rzeki Cybina z Jeziora Swarzędzkiego, a więc na terenie gdzie obecnie znajduje się obiekt Młyna nad Cybiną.

 Blisko do Poznania i Swarzędza

Młyn nad Cybiną znajduje się u zbiegu ulic Sośnickiej i Sarniej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Swarzędzkiego. To dobra lokalizacja - blisko do Poznania i Swarzędza. Dogodną komunikację zapewni bliskość ul. Warszawskiej, prowadzącej nad Maltę oraz do ścisłego centrum. Zrealizowany w najbliższym czasie lewoskręt z trasy warszawskiej w ulicę Sośnicką jeszcze bardziej skróci dojazd z centrum.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych