Młyn nad Cybiną stawia na inteligencję

Wyposażenie domu lub mieszkania w inteligentne instalacje ma na celu zwiększyć komfort i zapewnić oszczędności. To także bezpieczeństwo dla mieszkańców. Tak przygotowany system zostanie zainstalowany w Młynie nad Cybiną, rewitalizowanym budynku przy ulicy Sarniej 2 w Poznaniu.

Autor: HouseMarket.pl 23 stycznia 2017 16:09

Rozwiązania inteligentnego domu w najbliższym czasie zyskają wielu zwolenników. Za pomocą urządzeń mobilnych takich, jak tablet lub smartfon, mieszkańcy będą sterować wszystkimi instalacjami w swoim mieszkaniu – w tym chociażby oświetleniem, ogrzewaniem, czy roletami. Takie rozwiązanie zostanie wdrożone w Młynie nad Cybiną. Specjaliści grupy Partner, inwestora Młyna, pracują nad systemem „Inteligentny Młyn”.

Dwa warianty inteligentnego domu

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Rzeczywiście jesteśmy jednym z pierwszych deweloperów, który zdecydował się ten krok. Kierujemy ten pomysł nie tylko dla osób lubiących nowoczesne technologie. To propozycja dla każdego mieszkańca ceniącego sobie wygodę. Użytkowanie aplikacji jest proste i intuicyjne – Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości grupy Partner.

Domownicy skorzystają z dwóch wariantów inteligentnego domu. Standard „Inteligentny Młyn” może być zainstalowany na życzenie każdego mieszkańca, a korzystanie będzie bezpłatne. Pozwoli między innymi na przygotowanie i włączenie różnych wariantów oświetlenia, odpowiednich w przypadku wspólnego oglądania filmu przez przyjaciół, czy kolacji we dwoje. Zamykając mieszkanie, można przywołać na nasze piętro windę.

Wszystkie te funkcje będą dostępne poprzez tablet lub smartfon. Co ciekawe, mieszkaniec za pomocą zainstalowanego monitoringu zobaczy, czy jego dziecko przebywa na placu zabaw na dziedzińcu Młyna. Także pakiet „Inteligentny Młyn 2.0” znacząco wpłynie na komfort życia i poczucie bezpieczeństwa. Na życzenie zostaną zainstalowane czujniki ruchu, sprawdzające, czy ktoś obecnie przebywa w domu.

Wdrożenie nowinek

Ponadto mieszkanie będzie zabezpieczane w razie, gdyby domownicy je opuścili, a nie wyłączyli sprzętu AGD. Pakiet w wersji 2.0 zapewnia dodatkowo możliwość automatycznego obniżenia temperatury w nocy, czy podczas nieobecności. To konkretne oszczędności. Warto zaznaczyć, że grupa Partner, niemal identyczne rozwiązania wprowadzi w Przystani Warta, inwestycji przy ulicy Starołęckiej w Poznaniu.

W przypadku Młyna nad Cybiną wdrożenie nowinek technologicznych pozwoli na połączenie innowacji z tradycją i historią. Inwestycja jest przygotowywana przy ulicy Sarniej w Poznaniu, nieopodal Jeziora Swarzędzkiego. W budynku o wysokości od czterech do sześciu kondygnacji naziemnych będą 134 mieszkania w stylu loftowym. Budynek zostanie oddany w 2018 roku. – Szczególnie dbamy o historyczny charakter Młyna nad Cybiną, nad inwestycją czuwa też konserwator zabytków. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by mieszkało się przyjemniej i łatwiej. W tym kontekście inteligentne instalacje, to trafny pomysł – podkreśla Michał Wawrzyniak.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych