Młyn nad Cybiną. Trwa budowa hali garażowej

– Aktualnie w Młynie nad Cybiną, pod częścią projektu, przygotowywana jest podziemna hala garażowa, natomiast w nowym skrzydle budynku B trwa wylewanie fundamentów – informuje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości grupy Partner.

Autor: HouseMarket.pl 31 maja 2017 12:05

W rewitalizowanym przez Grupę Partner poznańskim Młynie nad Cybiną powstanie 130 apartamentów o powierzchni od 40 mkw. do 130 mkw. W zabytkowej części znajdą się lofty wkomponowane w tkankę budynku, a od strony Jeziora Swarzędzkiego - apartamenty w nowo wybudowanym skrzydle, architektonicznej kontynuacji historycznej zabudowy.

Młyn nad Cybiną, który pamięta jeszcze XIX wiek, nadal jest wysokiej klasy budynkiem. Leży, u ujścia rzeki Cybiny z Jeziora Swarzędzkiego, ale jeszcze w obrębie Poznania, pomiędzy ul. Sośnicką i ul. Sarnią, w dzielnicy Zieliniec. Budynek, dzięki historycznej, ciekawej formie harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Dwa jeziora pod ręką

Właściciele apartamentów będą podziwiać widok na Jezioro Swarzędzkie, które od wschodu graniczy z działką. Od strony południowo-zachodniej kompleks sąsiaduje z małym jeziorkiem młyńskim, do którego dostęp, z racji zagospodarowania terenu, zyskają przede wszystkim mieszkańcy młyna. Na terenie kompleksu zaprojektowano chodniki i ścieżki rowerowe, łączące się z pobliskimi ścieżkami spacerowymi nad Jeziorem Swarzędzkim oraz z Rowerowym Szlakiem Cysterskim.

Portfenetry i siłownia

Apartamenty pierwszej fazy budowy oddane zostaną do stycznia 2018 roku, natomiast z drugiej - do czerwca 2018 roku. W części przygotowanej w ramach pierwszego etapu, powstaną lokale z unikalnym rozmieszczeniem pomieszczeń i funkcji, balkonami, loggiami i ogrodami. Atrakcyjnego i nietuzinkowego wyglądu dodadzą liczne portfenetry, czyli wysokie okna sięgające od podłogi do sufitu, zabezpieczone na zewnątrz balustradą.

Nowoczesny design połączy się z klimatycznymi elementami młyna np. wewnętrznymi kolumnami, które kiedyś podtrzymywały stropy hal, ceglanymi ścianami, czy starymi drewnianymi elementami młyna, dziś służącymi jako dekoracja.

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji siłownię oraz miejsce wspólnych spotkań i relaksu w zabytkowych podziemiach. Obiekt przystosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano halę garażową, windę oraz podjazdy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych