Młyn nad Cybiną. Więcej soft loftów z duszą

W rewitalizowanym poznańskim Młynie nad Cybiną powstanie więcej apartamentów w stylu soft loft, niż pierwotnie zakładano.

Autor: HouseMarket.pl 15 listopada 2016 09:25

W ramach inwestycji u zbiegu ulic Sośnickiej i Sarniej w Poznaniu, niedaleko Antoninka powstaną 133 apartamenty w stylu loft. Prace już ruszyły.

Nowa inwestycja Grupy Partner, ze względu na swój rozmach, może zainteresować szerokie grono odbiorców. Według projektów inwestora  - Grupy Partner - w budynku o zróżnicowanej bryle, o wysokości od czterech do sześciu kondygnacji naziemnych będą apartamenty o powierzchni od 25 mkw. do 132 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa odsłona

Jak informują przedstawiciele dewelopera, inwestycja będzie się składała z dwóch etapów. W ramach pierwszego, w zabytkowej części młyna, która zostanie zrewitalizowana i rozbudowana, znajdą się lofty wkomponowane w historyczną tkankę tego budynku.

– Dajemy drugie życie miejscu z duszą, co jest wielkim atutem naszej inwestycji. Jako cel stawiamy sobie tak przygotować budynek, aby mieszkańcy czuli nie tylko komfort w każdym z apartamentów, ale również pamiętali, że te mury mają swoją historię. Z pewnością zadbamy o charakter tej inwestycji. Nad całością czuwa także konserwator zabytków – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

W ramach drugiego etapu, od strony Jeziora Swarzędzkiego, powstaną nowoczesne apartamenty w nowym skrzydle, będącym architektoniczną kontynuacją historycznej części. Apartamenty w ramach I etapu, obejmującego zabytkową część młyna, będą oddawane do stycznia 2018 roku, natomiast II etap zakończy się do czerwca 2018 roku.

Prace już trwają

Rewitalizacja Młyna nad Cybiną i przygotowanie w nim 133 apartamentów w stylu loft to jeden z największych projektów Grupy Partner. Lofty, czyli mieszkania urządzone w dawnych budynkach poprzemysłowych, cieszą się wielkim uznaniem. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje projekt Grupy Partner. Sam budynek Młyna nad Cybiną ma ponad 200 lat, a opieka nad nim i przywrócenie drugiego życia to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. U zbiegu ulic Sarniej i Sośnickiej, na miejscu inwestycji kilka tygodni temu pojawił się liczny zespół pracowników.

– W tym momencie trwają prace rozbiórkowe i renowacja elewacji. Oczyszczono oraz uporządkowano otoczenie. Nad całością czuwa konserwator zabytków, chcemy zachować historyczny charakter budynku. O wszystkich postępach będziemy informować na bieżąco – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

Warto nadmienić, że Młyn nad Cybiną to nie tylko rewitalizacja budynku już istniejącego. Inwestor zadba również o części wspólne, małą architekturę, w tym plac zabaw oraz park do ćwiczeń. Powstanie też hala garażowa. Wszystkie te elementy sprawią, że mieszkanie w Młynie będzie bardzo komfortowe. Apartamenty w rewitalizowanym budynku cieszą się wielkim zainteresowaniem. Od momentu uruchomienia biura sprzedaży, ponad 20 lokali zostało zarezerwowanych.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych