Moda na mieszkaniowe wysokościowce

W ostatnich latach w Polsce daje się zaobserwować boom na nowoczesne wysokościowce, sięgające nawet 200 metrów.

Autor: HouseMarket.pl 25 października 2016 14:37

Drapacze chmur z Warszawy, Wrocławia, Gdyni charakteryzują się doskonałą lokalizacją, innowacyjnymi rozwiązaniami, bezpieczną konstrukcją, wysoką estetyką, ponadprzeciętnym komfortem mieszkania, a także olbrzymimi kwotami za mkw., sięgającymi nawet 25 tys. zł.

Dlatego większości z nas nie stać na luksus mieszkania w takim wieżowcu i upajania się widokami zapierającymi dech w piersiach. Taki trend dał jednak impuls do budowy budynków wysokich do 55 metrów, porównywalnie innowacyjnych i komfortowych, lecz tańszych w budowie. W efekcie przystępnych dla większej liczby zainteresowanych posiadaniem mieszkania ponad miastem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa zabudowa wysoka

Nowa zabudowa wysoka powstaje w średnich i większych miastach na terenie całego kraju, w możliwie najlepszych lokalizacjach, tuż przy morzu, obok parków i centrów biznesowych, w sercu życia miejskiego. Deweloperzy wyposażają inwestycje w innowacyjne rozwiązania, coraz częściej dbając o energooszczędne i komfortowe życie przyszłych lokatorów.

- Budynki do 55 metrów wysokości to dla naszych klientów korzystne połączenie przystępnych cen, wspaniałych widoków i rozwiązań dostępnych niegdyś tylko dla majętnych mieszkańców najwyższych apartamentowców. Uprzedzenia do wysokich budynków kojarzonych z blokami z poprzedniej epoki coraz rzadziej się zdarzają, zwłaszcza w przypadku młodszych nabywców - mówi Grzegorz Strojniak, prezes Semaco Invest Group, realizującej inwestycję Mogilska Tower.

Inwestycja położona blisko centrum Krakowa będzie liczyć 179 mieszkań, przy czym do dyspozycji mieszkańców będzie 276 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Zwykle w Krakowie, nawet w przypadku niższych budynków, z trudem udaje się osiągnąć proporcje 1:1. W budynku planowane są również odrębne pomieszczenie garażowe dla cyklistów, a także zastosowanie pompy ciepła.

Takie inwestycje to nie tylko okazja dla osób zainteresowanych zakupem mieszkania na własne potrzeby, ale i dobra lokata pieniędzy przy zakupie lokalu pod wynajem. Nowoczesne wieżowce położone są bardzo często w centrach miast lub ich pobliżu. Wokół nich jest więc mocno rozwinięta infrastruktura miejska: drogi, system komunikacji miejskiej, parki, handel, rozrywka czy edukacja. Zestawiając to z zabudową mieszkaniową pojawiającą się na obrzeżach miast, gdzie brak jest tej rozwiniętej tzw. tkanki miejskiej, wieżowce są bardzo dobrym produktem inwestycyjnym, gwarantującym dobrą stopę zwrotu z wynajmu.

- Klienci wycofują pieniądze z nisko oprocentowanych lokat, nieprzewidywalnej giełdy i przeznaczają je na zakup mieszkań w wysokich budynkach. Trzeba pamiętać, że świetnie położone nieruchomości nie tracą na wartości, ale wręcz przeciwnie, często na niej zyskują – mówi Jacek Michalski dyrektor departamentu deweloperskiego Open Direct.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych