Moderna jest dumna z Baltiq Plazy

Baltiq Plaza, zaprojektowana przez pracownię Wolski Architekci inwestycja firmy Moderna, otrzymała nagrodę przewodniczącej rady miasta Czas Gdyni za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2016 w kategorii Architektura.

 

Autor: HouseMarket.pl 13 lutego 2017 09:15

– To nagroda przyznana za zaprojektowanie atrakcyjnej, współczesnej architektury twórczo wpisującej się w obszar pomnika historii, jakim jest Śródmieście Gdyni, spełniającej wszystkie założenia wymagającego planu oraz stanowiącej godną oprawę Pomnika Gdyńskich Harcerzy – bohaterów II wojny światowej – podkreśliła w swoim przemówieniu podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni jej przewodnicząca Joanna Zielińska.

Baltiq Plaza została oddana do użytku w maju 2016 roku. Składa się z dwubryłowego budynku połączonego dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 znajduje się wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 – miejsca postojowe oraz lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach są luksusowe apartamenty oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy eleganckie patio. Architekci zadbali o jego przyjazną aranżację: ławki i klomby. To tu i na poziomie -1 zlokalizowane są sklepy i lokale gastronomiczne. Patio otwiera Świętojańską w stronę Kamiennej Góry i najważniejszych w ostatnich latach miejskich inwestycji: Gdyńskiej Szkoły Filmowej, nowego placu Grunwaldzkiego oraz kolejki szynowej. Tu również nową godną oprawę zyskał odnowiony przez inwestora – firmę Moderna Pomnik Harcerzy Gdyńskich.

– Wielokrotnie podkreślałem, że Baltiq Plaza jest niezwykłą inwestycją i powodem do dumy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że jej wyjątkowość i znaczenie dla Śródmieścia Gdyni dostrzegło i nagrodziło grono ekspertów i osób, którym rozwój miasta leży mocno na sercu. Jesteśmy zaszczyceni i podtrzymujemy nasze wcześniejsze deklaracje realizacji kolejnych, spektakularnych inwestycji w Gdyni – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna.

Nagrodę wręczono podczas uroczystej sesji rady miasta, która odbyła się z okazji 91. urodzin Gdyni. Baltiq Plaza to druga inwestycja Moderny nagrodzona Czasem Gdyni. W 2013 r., w kategorii Architektura zwyciężyła Kamienica Moderna przy Placu Kaszubskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych