Modernity: Hotel robotniczy w loftowym stylu

Realizowany przez spółkę Bulwarowa Park obiekt Modernity to 222 nowe mieszkania w zielonej części Nowej Huty. Monumentalna architektura, duże przestrzenie, zieleń prywatnego parku i loftowy styl powierzchni wspólnych – to największe zalety inwestycji.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 09:51

Modernity znajduje się w dawnym Domu Młodego Robotnika, który powstał początkiem lat 50. ubiegłego wieku i pierwotnie pełnił funkcję hotelu robotniczego. Jest to przykład architektury typowej dla epoki – monumentalny budynek wykonany z solidnych i trwałych materiałów: cegła oraz lastryko.

W założeniu miała to być wizytówka Nowej Huty. Wraz z Zespołem Szkół Mechanicznych tworzy tzw. Bramę Nowej Huty. Przestronne hole i korytarze, a także sala balowa pełniły niegdyś funkcje reprezentacyjne. Cały proces modernizacji budynku przebiega pod okiem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mieszkania dla młodych

Inwestycja Modernity została stworzona również z myślą o ludziach młodych. Wśród 222 mieszkań jest określona liczba lokali objętych programem Mieszkanie Dla Młodych.

W Modernity znajdują się mieszkania od jednopokojowych do trzypokojowych o powierzchni od 26 do 80 mkw. Istnieje możliwość zwiększenia metrażu poprzez połączenie sąsiadujących ze sobą lokali. W budynku Modernity znajdzie się pięć solidnych, cichobieżnych wind 12-osobowych.

Na czynsz w inwestycji Modernity składają się koszty utrzymania części wspólnych budynku oraz zachowania inwestycji w należytym standardzie. Są to min. obsługa windy, oświetlenia, sprzątanie, odśnieżanie i pielęgnacja zieleni. Deweloper prognozuje, że jego wysokość zamknie się w przedziale od 1,5 – 2 zł/mkw.

 Części wspólne w loftowym stylu

Mieszkania oddawane są w tzw. stanie deweloperskim. Składają się nań wykonanie tynków maszynowych, wylewek, instalacji wodno – kanalizacyjnych oraz elektrycznych. W każdym mieszkaniu wstawione są okna PCV, parapety, wysokiej jakości antywłamaniowe drzwi wejściowe, a także zawieszone grzejniki centralnego ogrzewania. Całości dopełniają wodomierze ciepłej i zimnej wody oraz licznik centralnego ogrzewania.

Lokalizacja budynku przy ulicy Bulwarowej łączy zalety zielonego otoczenia i łatwej komunikacji z każdą częścią miasta. Pierwszy etap inwestycji jest już w sprzedaży, a to oznacza, że oferta Modernity została wzbogacona o dodatkowe 80 mieszkań.

Budynek z przestronnym parkiem oferuje mieszkańcom m.in. grube ściany z cegły, stropy o wysokości od 2,65 do 3 metrów (w zależności od kondygnacji) i obszerne korytarze. Całości dopełniają: monitorowany parking, tereny zielone i wykończone w loftowym stylu powierzchnie wspólne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych