Modne Złotniki

Złotniki przyciągają nowych mieszkańców, ze względu na korzystne położenie blisko Poznania, otoczenia terenów zielonych i rekreacyjnych oraz dobrą i stale rozwijającą się infrastrukturę. Rośnie także liczba ofert mieszkaniowych.

Autor: Housemarket.pl 19 lipca 2017 14:30

Złotniki to modne miejsce wśród poznaniaków, którzy już od dłuższego czasu chętnie migrują poza miasto, wybierając miejsca dobrze skomunikowane z Poznaniem. Aktualnie Złotniki zamieszkuje niecałe 1500 osób. Natomiast w ciągu 4 – 6 lat liczba mieszkańców może się zwiększyć do około 4 tysięcy. Oprócz powstających tu projektów mieszkaniowych gmina również inwestuje w rozwój infrastruktury.

– Powstanie tu wkrótce węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej ZŁOTNIKI. Rozpoczęto już prace nad tym projektem. To jeszcze bardziej połączy naszą miejscowość ze stolicą Wielkopolski – mówi Przewodniczący Zarządu Złotniki-Osiedle, Grzegorz Słowiński. W planach rozwoju Złotnik, są między innymi takie inwestycje jak budowa placów zabaw, szkoły, punktów usługowych oraz nowych ulic. Położenie na przedmieściach Poznania oraz rozwój infrastruktury przyciąga mieszkańców. Ich obecność to także następstwo szeregu inwestycji mieszkaniowych. – Zauważamy spore zainteresowanie ofertą domów na naszym osiedlu Kalinova w Złotnikach. W większości są to mieszkańcy Poznania – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place S.A. Wspomniana inwestycja znajduje się przy ul. Kalinowej. Powstaje tu 12 domów parterowych, w zabudowie bliźniaczej. Każdy z nich posiada przestronny ogród i garaż oraz możliwość zagospodarowania poddasza. Powierzchnia domów wynosi od 113 do 120 m.kw., a ogrodów od 195 do 315 m.kw. – Budowa domów dobiega końca. Aktualnie w budynkach wstawiamy okna. Realizowana jest również sieć energetyczna. – mówi Tomasz Pietrzyński. Wkrótce powstanie także droga dojazdowa do osiedla.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miejscowość Złotniki rozwija się dynamicznie, także dzięki położeniu blisko drogi S11, którą dojedziemy np. do autostrady A2, a w przyszłości również na południe Polski. Ponadto, Złotniki są dobrze skomunikowane z Poznaniem i Suchym Lasem oraz znajdują się w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych, co dodatkowo uatrakcyjnia tę okolicę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych