Modułowe domki, czyli nowoczesne hotelarstwo w Polsce

Branża turystyczna i hotelarska przeszła w czasach pandemii sporą rewolucję. Dostosowywanie się do bieżących warunków i obostrzeń zmusiło do zamknięcia się wiele obiektów tego rodzaju. Równocześnie powstały także inne rozwiązania, które pozwalają na wynajęcie nieruchomości w celach typowo turystycznych. Jednym z nich są nowoczesne domki modułowe. Jaki jest ich fenomen i dlaczego stały się tak popularne?

Autor: housemarket.pl 23 marca 2022 16:41

Nowoczesne hotelarstwo, czyli mieszkaj lub/i wypoczywaj do woli

Ze względu na czasy pandemii, wszelkie pokoje, mieszkania i obiekty turystyczne musiały przejść szybką rewolucję, nie tylko na polskim rynku, ale także na całym świecie. Ich właściciele zaczęli się zastanawiać, jak mogą nie tracić na wynajmie w trudnych czasach, a przy okazji sami korzystać ze swoich nieruchomości. Nowoczesne obiekty turystyczne dały im możliwość zainwestowania pieniędzy w nowy rodzaj całorocznych obiektów.

- Mowa o domkach modułowych, w których można mieszkać podczas weekendu lub jechać na urlop, a w pozostałe dni, wynajmować je turystom. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele nieruchomości nie muszą się martwić, że ich domek stoi pusty. Mogą z niego korzystać w każdym momencie, a kiedy tylko zechcą, wynająć w celach turystyczno-hotelowych - mówi Rafał Nowakowski, prezes Cubeeco.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jakie są zalety domków modułowych?

Największą zaletą domków modułowych jest ich konstrukcja. Wszystko za sprawą zestawu gotowych elementów, które składa się ze sobą już na miejscu budowy. Dzięki możliwości prostego ich postawienia, można w ten sposób stworzyć zarówno całe osiedle, większą inwestycję turystyczną, jak i pozostać przy pojedynczej, niewielkiej nieruchomości.

Takie domku są także tańszą oraz szybszą alternatywą w przeciwieństwie do zwykłych, tradycyjnych obiektów turystycznych. Ich koszt jest znacznie mniejszy, a wybudowanie trwa znacznie krócej. Co więcej, właściciel domku modułowego może z niego korzystać prywatnie, a w pozostałym czasie, gdy nie potrzebuje dodatkowego lokalu, wynająć turystom.

- To także świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zainwestować odłożoną część swoich oszczędności w nieruchomość. Domek modułowy będzie ich własnością, z której mogą korzystać w dogodnym dla nich momencie. W przypadku chęci jego wynajęcia, mają dostęp do pomocy operatora inwestycyjnego, który całkowicie zajmuje się wynajęciem i pełną obsługą obiektu. Dzięki temu będzie on gotowy pod wynajem w odpowiednim czasie i przygotowany do pobytu turystów, nawet jeśli będzie to kilka wynajmów pod rząd – tłumaczy Rafał Nowakowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych