Mostostal Warszawa zaczyna budowę osiedla Nova Królikarnia

Współpraca Mostostal Warszawa z Ronson Development wkracza na nowy etap. Grupa Ronson powierzyła Mostolalowi realizację inwestycji przy ulicy Jaśminowej na warszawskim Mokotowie.

Autor: HouseMarket.pl 25 sierpnia 2016 14:27

Mostostal Warszawa podpisał umowy na budowę pierwszych etapów osiedla mieszkaniowego Nova Królikarnia w Warszawie. Osiedle Nova Królikarnia zlokalizowane będzie w prestiżowej lokalizacji przy zespole pałacowym Królikarnia. Mostostal Warszawa wykona pierwszy etap osiedla w terminie 18 miesięcy. Zawarte kontrakty opiewają na łącznie na kwotę 39 700 000 mln zł (netto), a inwestycję poprowadzi Oddział Centralny pod dyrekcją Artura Soczewicy. Kierownikiem budowy został Tomasz Zabrocki.

– W ramach projektu w obecnie realizowanych etapach Mostostal Warszawa wybuduje budynki wielorodzinne, wille miejskie oraz szeregowe w trzykondygnacyjnej zabudowie, Łącznie siedem obiektów, w których znajdzie się 116 lokali o powierzchni od 56 mkw. do 160 mkw. Projekt zakłada powstanie monolitycznych budynków o żelbetowej bryle. Tereny zielone mają zajmować aż 6 proc. powierzchni działki, na której staną nowe nieruchomości. Znajdzie się tam również jeziorko ze ścieżką spacerową – powiedział Artur Soczewica, dyrektor oddziału centralnego Mostostal Warszawa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koncepcję architektoniczną osiedla przygotowało biuro projektowe Kuryłowicz & Associates. Cały kompleks budynków na Jaśminowej będzie utrzymany w prostej, współczesnej estetyce, nawiązującej do stylu modernistycznego. Górne kondygnacje zostaną otynkowane na jasnoszary kolor i będą kontrastować z grafitowymi elewacjami parterów. Budynki wielorodzinne wyróżnią się żaluzjami w kolorze miedzi, a jednorodzinne horyzontalnymi uskokami elewacji. Stalowo-grafitowe balustrady w środku dopełnią całości.

– W ostatnim roku w Warszawie na rynku pierwotnym nieruchomości obserwowaliśmy duże ożywienie i wszystko wskazuje na to, że ten trend w budownictwie mieszkaniowym się utrzyma. Deweloperzy mają zwykle w planach inwestycje kilkuletnie, wieloetapowe, co dla firm budowlanych jest szansą na kolejne zlecenia. Projekty mieszkaniowe, które na ten moment realizuje Oddział Centralny to w dużej mierze efekt udanej współpracy z Inwestorem. Jestem dobrej myśli co do przebiegu inwestycji realizowanych z Grupą Ronson i mamy nadzieję na realizację prac przy budowie kolejnych etapów tego osiedla -  dodał Artur Soczewica.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych