Murapol celuje w Trójmiasto. Nowa działka na ponad 600 mieszkań

Grupa Murapol kupiła działkę o powierzchni blisko 5 ha u zbiegu ulic Śmidowicza i Nasypowej w Gdyni. Na nieruchomości może powstać 630 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 07 marca 2017 16:14

Inwestycja opiewa na kwotę blisko 26 mln zł netto i zostanie na niej zrealizowany projekt deweloperski obejmujący około 630 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 30 tys. mkw.

Zakupiona działka posiada prawomocne pozwolenie na budowę i jeszcze w pierwszym półroczu br. rozpoczną się na niej prace budowlane.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestycja przy ul. Śmidowicza jest drugim projektem deweloperskim przygotowywanym przez grupę Murapol na gdyńskim rynku mieszkaniowym. Przy ul. Starochwaszczyńskiej grupa planuje realizację dwuetapowej inwestycji, w ramach której powstanie blisko 430 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej około 20 tys. mkw. Obecnie procedujemy formalności administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę pierwszego etapu tego projektu. Łącznie gdyńska oferta mieszkań Grupy Murapol będzie obejmowała ponad tysiąc lokali.

- Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, w naszej ocenie rynek trójmiejski jest regionem oferującym atrakcyjne warunki dla prowadzenia biznesu deweloperskiego. Potwierdzeniem tego jest choćby zainteresowanie klientów mieszkaniami w naszej gdańskiej inwestycji Nowa Morena, którą skomercjalizowaliśmy niemal w 100 proc. w ciągu jednego miesiąca od daty wprowadzenia do sprzedaży. Oczywiście nie bez znaczenia są charakterystyki projektu deweloperskiego, w tym jego lokalizacja, struktura oferty czy cena z jaką wychodzi się do klientów – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu. – Jako ogólnopolski deweloper mamy duże doświadczenie w przygotowywaniu projektów optymalnie odpowiadających potrzebom mieszkaniowym społeczności lokalnych – dodaje Michał Sapota.

Na rynku trójmiejskim, poza Gdynią, Grupa Murapol działa aktywnie w Gdańsku, gdzie obecnie realizuje projekt Nowa Morena, zlokalizowany przy ulicach Rakoczego i Jaśkowa Dolina. W ramach inwestycji powstają 162 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej ok. 7,4 tys. Ponadto Grupa przygotowuje dwuetapowy projekt deweloperski przy ul. Jabłoniowej, w ramach którego planuje wybudować ok. 230 lokali mieszkalnych. Będzie to druga inwestycja Grupy w tej lokalizacji. Kilka lat temu w inwestycji Orle Gniazdo, powstałej także przy ul. Jabłoniowej, oddaliśmy do dyspozycji klientów 154 mieszkania. Sztandarową gdańską inwestycją Grupy Murapol jest Osiedle Vivaldiego, w ramach którego w 17 budynkach zaoferowaliśmy 620 lokali mieszkalnych.

Grupa bacznie przygląda się także rynkowi mieszkaniowemu w Sopocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych