Murapol Nowa Przędzalnia już w sprzedaży

Murapol włączył do sprzedażowej oferty mieszkania powstające w pierwszym etapie inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia w Łodzi.

Autor: HouseMarket.pl 14 lipca 2017 14:12

Projekt, zlokalizowany przy ul. Wróblewskiego, należącej do historycznej przestrzeni dawnej przędzalni, będzie obejmował dwa budynki, pięcio- i sześciokondygnacyjny. W ramach uruchomionej sprzedaży do dyspozycji klientów zostały postawione 202 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 8,2 tys. mkw. oraz 201 miejsc postojowych usytuowanych w podziemnej hali garażowej oraz na terenie inwestycji.

Docelowo Murapol Nowa Przędzalnia będzie ośmioetapowym projektem nieruchomościowym, który swoją architekturą doskonale wpisze się w przemysłową historię Łodzi. Inwestycja będzie składała się z 18 budynków mieszkalnych, w których zaoferujemy ponad 1,8 tys. mieszkań o łącznym PUM wynoszącym blisko 80 tys. mkw. W ramach projektu powstaną także lokale usługowe, które przewidziano w zabytkowym budynku będącym pozostałością po dawnej przędzalni, uprzednio odrestaurowanym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wstępny harmonogram realizacji pierwszego etapu projektu Murapol Nowa Przędzalnia przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w trzecim kwartale br., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom z końcem 2018 roku. Autorem projektu architektonicznego jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia architektoniczna należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment wykonawczy holdingu Murapol. Portfel mieszkań powstających w oferowanym etapie inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia obejmuje kawalerki, lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe o metrażach od 25 mkw. do 54 mkw.

- Łódź, miasto przeżywające w ostatnich latach renesans atrakcyjności inwestycyjnej, przyciąga kapitał operujący w różnych obszarach biznesowych. Firmy deweloperskie są oczywistymi beneficjentami takiej sytuacji, gdyż napływ inwestorów do Łodzi sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy. Dobra koniunktura na tym rynku generuje popyt na mieszkania ze strony, zarówno łodzian zainteresowanych zakupem lokali, jak i migrujących do tego miasta za pracą z różnych części Polski. My odpowiadamy na te potrzeby i wprowadzamy do sprzedaży drugą inwestycję, a kolejną przygotowujemy – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol. – Murapol Nowa Przędzalnia, powstając w strefie rewitalizacji łódzkiej dzielnicy Polesie, będzie łączyć atuty bliskości do centrum miasta z bogactwem pobliskich terenów zieleni, ale i rozwiniętą strefą handlu. Liczymy, że zaoferowane lokale będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem wśród klientów, co mieszkania z naszego pierwszego łódzkiego projektu - Murapol Widzew – dodaje Michał Sapota.

Obecnie w łódzkiej ofercie Grupy Murapol znajduje się, poza pierwszym etapem inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia, także pierwszy etap projektu Murapol Widzew, skomercjalizowany już w blisko 80 proc. Ponadto Grupa przygotowuje kolejną inwestycję mieszkaniową, która także powstanie przy ul. Piłsudskiego. Projekt ten będzie składał się z dwóch etapów, w których zaoferujemy ok. 300 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej oscylującej wokół 13 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych