Murapol postawił na sprawdzoną lokalizację

Ulica Ordona to nowy adres w mieszkaniowym portfolio Murapolu. Deweloper kupił działkę liczącą 0,64 ha za kwotę 15,1 mln zł. Obiekt na 166 mieszkań będzie czwartym projektem firmy na warszawskiej Woli.

Autor: HouseMarket.pl 28 marca 2017 09:00

Na gruncie powstanie ok. 9,8 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 7,9 tys. mkw. zajmie 166 mieszkań. Kolejne 900 mkw. to powierzchnia użytkowa usługowa przypadająca na 6 lokali handlowych zlokalizowanych w części parterowej budynku. Do dyspozycji mieszkańców postawionych zostanie także 181 miejsc postojowych usytuowanych w podziemnej hali garażowej inwestycji o łącznej powierzchni użytkowej 955 mkw.

Podpisana umowa jest związana ze spełnieniem warunków wynikających z umowy przedwstępnej z 13 maja 2016 roku. Wstępny harmonogram inwestycji przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt mieszkaniowy przy ul. Ordona jest czwartą inwestycją grupy na warszawskiej Woli. Dotychczas Murapol zrealizował w tej części stolicy dwa projekty: Królewskie Ogrody oraz Murapol Jana Kazimierza, oddając do dyspozycji mieszkańców łącznie około 300 lokali mieszkalnych obejmujących ponad 11,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Kolejne 434 mieszkania i odpowiadające im 17 tys. mkw. PUM powstaje w ramach inwestycji Murapol Parki Warszawy przy ul. Prymasa Tysiąclecia.

- Atrakcyjność inwestycyjna Woli od kilku lat niezmiennie rośnie. Atuty tej lokalizacji, związane z bliskością do centrum miasta, jak również bogatą infrastrukturą, dostrzegają mieszkańcy stolicy, którzy chętnie wybierają tę część Warszawy do zamieszkania. To z kolei powoduje, że dzielnica ta staje się interesującym rynkiem do prowadzenia działalności deweloperskiej. Grupa Murapol dostrzega te tendencje i od kilku lat realizuje tutaj projekty nieruchomościowe, które cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców stolicy. Liczymy, że z równie dużym zainteresowaniem spotka się oferta mieszkań jakie powstaną w inwestycji przy ul. Ordona – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol. – Nie zamierzamy jednak ograniczać działalności inwestycyjnej wyłącznie do jednej części miasta. Wyrazem tego jest nasza warszawska mapa inwestycji w przygotowaniu, która rozciąga się od Bielan i Białołęki przez Mokotów, Wolę i Ochotę, po Ursus. - dodaje Michał Sapota.

Obecnie w Warszawie Murapol przygotowuje realizacje projektów obejmujących ok. 3,3 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 140 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych