Murapol rozpoczyna budowę kolejnego osiedla w Katowicach

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę dotyczącą zakupu działki w Katowicach. Na jej terenie zostanie zrealizowany projekt nieruchomościowy zakładający budowę ok. 370 lokali mieszkalnych.

Autor: housemarket.pl 24 lipca 2017 10:39

Działka o powierzchni ok. 1,4 ha jest położona u zbiegu ulic J. Baildona i Bożogrobców w Katowicach. Na zakontraktowanym terenie zostanie zrealizowany projekt o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej min. 16,4 tys. mkw. Transakcja opiewa na kwotę 3,5 mln euro powiększoną o 100 zł netto płatne za każdy mkw. zaplanowanego w ramach inwestycji PUM.

Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 20 lutego 2018 roku, po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m.in. po uzyskaniu przez Grupę Murapol zamiennego pozwolenia na budowę projektu mieszkaniowego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Śląsk i Zagłębie stanowią interesującą lokalizację do prowadzenia działalności deweloperskiej dlatego konsekwentnie, od 9 lat umacniamy swoją pozycję na tym rynku mieszkaniowym. Atrakcyjność inwestycyjna regionu wynika zarówno z jego dużego potencjału demograficznego, jak i już zauważalnego, i stale rosnącego zainteresowania ze strony krajowego i zagranicznego biznesu. Napływ kapitału, który tworzy kolejne miejsca pracy, nie tylko wpływa na decyzje zakupowe mieszkańców Śląska i Zagłębia, ale także przyciąga ludzi, którzy generują dodatkowy popyt na mieszkania. Tworzone w ten sposób korzystne warunki rynkowe, w połączeniu z naszą znajomością regionu, pozwalają nam przygotowywać inwestycje, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów – mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapol. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych