Murapol wchodzi na brytyjski rynek mieszkaniowy

Murapol kupuje grunty pod nowy projekt w Edynburgu. Tym samym polski deweloper wejdzie na brytyjski rynek mieszkaniowy.

Autor: HouseMarket.pl 09 stycznia 2017 09:00

Murascot Ltd, spółka zależna Murapolu, zawarła z Howard-Johnston Ltd. i osobą prywatną  przedwstępną umowę kupna nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 1546 mkw., zlokalizowanej w Edynburgu przy Ferry Road, jednej z najpopularniejszych ulic stolicy Szkocji.

Za kwotę 900 tys. funtów (czyli ok. 4,6 mln zł) polski deweloper zamierza kupić grunty, na których planuje budowę 20 mieszkań. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie, według wstępnych założeń, około 2 tys. mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Murapol od dawna zapowiadał wejście na inne rynki europejskie z pilotażowymi projektami mieszkaniowymi. W ubiegłym roku grupa kupiła za kwotę 1,45 mln euro grunt w Berlinie, na którym zostanie zrealizowany projekt deweloperski składający się z dziewięciu budynków ze 120 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej ok. 5,4 tys. mkw. Obecnie grupa finalizuje regulowanie procedur administracyjnych i planuje rozpoczęcie prac budowlanych na początku drugiego kwartału br.

- Zarówno Berlin, jak i Edynburg są rynkami o olbrzymich potencjałach dla działalności deweloperskiej. Stolica Szkocji to nie tylko rozwinięty ośrodek akademicki, ale również atrakcyjny rynek pracy, oferujący jedne z najwyższych zarobków w Wielkiej Brytanii. To tworzy segment rynku zainteresowany mieszkaniami w kameralnych inwestycjach w prestiżowych lokalizacjach. Taką właśnie będzie nasz projekt przy Ferry Road - mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapol. – Inwestycja ta jest pierwszą z kilku planowanych na Wyspach i wpisuje się w naszą strategię rozwoju, która zakłada osiągnięcie pozycji dewelopera o skali europejskiej w perspektywie kilku najbliższych lat. Uważamy, że to jest ten czas, kiedy po wypracowaniu silnej pozycji na krajowym rynku mieszkaniowym, chcąc utrzymać tempo wzrostu z ostatnich lat, powinniśmy szukać możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych - dodaje.

Partnerami Grupy Murapol w realizacji projektów zagranicznych są zarówno miejscowe podmioty świadczące usługi specjalistyczne, jak również Polacy, którzy na stałe wyjechali za granicę. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych