Murapol wraca do Tychów. Murapol Osiedle Fit już w sprzedaży

Murapol Osiedle Fit to najnowsza inwestycja w portfolio Grupy Murapol, w ramach której przy al. Bielskiej w Tychach powstanie ponad 350 lokali zaprojektowanych w 4 budynkach.

Autor: housemarket.pl 28 stycznia 2022 09:48

  • Murapol przygotowuje w Tychach nowe osiedle. 
  • Obecnie do oferty trafiło ponad 200 z nich.
  • W standardzie inwestycji znajdą się nowoczesne rozwiązania, w tym pakiet antysmogowy w każdym mieszkaniu oraz technologia umożliwiająca korzystanie z rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej.
  • Na terenie osiedla zamontowana zostanie stacja ładowania samochodów elektrycznych, a na dachu jednego z budynków zaprojektowano siłownię.

Wprowadzony do sprzedaży pierwszy etap Murapol Osiedla Fit obejmuje 2 budynki z szeroką ofertą lokali o powierzchni od 27 mkw. do 72 mkw., o zróżnicowanych układach, od kawalerek po mieszkania 4- pokojowe. W inwestycji zostanie wdrożony pakiet eco, w ramach którego w standardzie budynków zainstalowany zostanie Home Management System, pozwalający na korzystanie z technologii smart home w lokalach. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli zarówno zdalnie, jak i przy pomocy przycisku (tzw. funkcji hotelowej) sterować urządzeniami elektrycznymi, ogrzewaniem czy zaworami wody. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, ale również pozwala na realne oszczędności w zużyciu energii sięgające nawet 28 proc. w skali roku.

W każdym mieszkaniu zamontowany zostanie pakiet antysmogowy składający się z zaawansowanego układu filtrów, które chronią wnętrza przed przedostawaniem się do nich smogu, kurzu, alergenów czy owadów. Ponadto do każdego lokalu będzie przynależała dodatkowa powierzchnia zewnętrzna w postaci balkonu, tarasu lub ogródka. Części wspólne zostaną oświetlone energooszczędnymi lampami LED. Z kolei z myślą o fanach jednośladów na terenie inwestycji zamontowane zostaną stojaki rowerowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Murapol Osiedle Fit powstanie przy al. Bielskiej w głównej arterii miasta. To lokalizacja gwarantująca codzienną wygodę zarówno pod względem łatwej komunikacji z innymi dzielnicami , jak i miejscowościami aglomeracji śląskiej. W okolicy znajduje się wiele punktów handlowo-usługowych oraz zielone tereny rekreacyjne pobliskich parków.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest pracownia Murapol Architects Drive, działająca w ramach Grupy Murapol.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji inwestycji, rozpoczęcie budowy wprowadzonego do sprzedaży etapu, nastąpi w I kwartale 2022 roku, zaś uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano w IV kwartale 2023 roku.

CZYTAJ TEŻ: MURAPOL NA GRUNTOWYCH ZAKUPACH 

- Tychy to czwarte miasto, do którego weszliśmy ze swoją działalność już 14 lat temu. W tym czasie w zrealizowanych tutaj naszych inwestycjach zamieszkało ponad 4 200 osób. Murapol Osiedle Fit pozwala nam wrócić na ten rynek po krótkiej przerwie. Nowa inwestycja powstanie w sprawdzonym przez nas miejscu, gdyż przy al. Bielskiej zrealizowaliśmy jedno z naszych największych przedsięwzięć deweloperskich - osiedle Cztery Pory Roku. Tempo komercjalizacji tego projektu potwierdza, że ta część miasta ceniona jest przez jego mieszkańców. Nazwa Murapol Osiedle Fit nie wzięła się znikąd. Projektanci z naszej pracowni Murapol Achitects Drive zaplanowali na dachu jednego z budynków zewnętrzną siłownię. Będzie to miejsce idealne do spotkań i rekreacji dla  mieszkańców osiedla - wyjaśnia Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol.

Realizację swojej pierwszej inwestycji w Tychach Grupa Murapol rozpoczęła w 2007 roku. Od tego czasu deweloper oddał w tym mieście ponad 1400 mieszkań, zrealizowanych w 16 budynkach, powstałych w ramach dwóch wieloetapowych przedsięwzięć deweloperskich – Czterech Pór Roku przy al. Bielskiej oraz Murapol Śląskich Ogrodach przy ul. Żorskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych