Murapol wybuduje kamienice w Siewierzu Jeziornej

Murapol podpisał przedwstępną umowę na zakup działki o powierzchni ok. 4 ha położonej w Siewierzu Jeziornej. Na nabywanym za kwotę 9,6 mln zł netto gruncie deweloper planuje rozbudowę inwestycji, która powstaje w ramach zrównoważonej dzielnicy – Siewierz Jeziorna.

Autor: HouseMarket.pl 04 maja 2017 16:26

Na zakontraktowanym terenie zostanie wybudowanych 447 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 16 tys. mkw. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców zostanie postawionych 740 miejsc postojowych.

Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 31 grudnia 2020 roku, po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m.in. po uzyskaniu przez Murapol prawomocnego pozwolenia na budowę zaplanowanego na nim projektu deweloperskiego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Podejmując decyzję o zaangażowaniu się w budowanie zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna kierowaliśmy się chęcią partycypowania w realizacji unikatowego w skali Polski przedsięwzięcia urbanistycznego. Wdrożenie do koncepcji zrównoważonej dzielnicy najlepszych zagranicznych wzorców nowej urbanistyki, pozwoliło stworzyć model submiasta, atrakcyjnego wizualnie, ale i zapewniającego przyjazne przestrzenie publiczne. Zarówno architektura, jak i połączenie funkcji mieszkalnych, z powierzchniami biurowymi oraz terenami rekreacyjnymi stanowią interesującą ofertę mieszkaniową, o czym świadczy zainteresowanie lokalami w ramach pierwszego etapu Murapol Siewierz Jeziorna – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu.

Murapol w ramach projektu Murapol Siewierz Jeziorna oddał do dyspozycji mieszkańców 52 mieszkania wybudowane w ramach pierwszego etapu projektu. Obecnie firma finalizuje przygotowanie drugiego kwartału, w którym przewidziano cztery kamienice ze 133 lokalami mieszkalnymi.

Harmonogram tego etapu przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w czerwcu bieżącego roku, a przekazanie kluczy mieszkańcom z końcem 2018 roku. Poza powyższymi dwoma kwartałami oraz gruntem obecnie nabywanym, deweloper posiada opcje do pierwszeństwa nabycia kolejnych terenów w tej lokalizacji. Łącznie grupa w dzielnicy Siewierz Jeziorna wybuduje kompleks mieszkaniowy liczący ponad 46 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych