Murapol z nową inwestycją w Poznaniu Zielony ŻurawiniecHousemarket.pl - 01 lutego 2021 09:58


Murapol wprowadza do oferty nową inwestycję – Murapol Zielony Żurawiniec. W ramach I etapu projektu, w zielonym zakątku dzielnicy Naramowice powstaną trzy budynki z 234 mieszkaniami wyposażonymi w pakiet antysmogowy i technologię HMS oraz z przynależnymi balkonami lub tarasami z ogródkami. Docelowo w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia zaprojektowanego przy ul. Sielawy powstanie ponad 550 mieszkań.

Pierwszy etap obejmie trzy budynki: pierwszy z nich będzie miał sześć kondygnacji naziemnych i powstanie w nim blisko 100 mieszkań, dwa pozostałe to budynki 5-kondygnacyjne, z 70 mieszkaniami w każdym. Do wyboru klientów deweloper stawia kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, których metraże będą mieścić się w przedziale 27 - 88 mkw. Każdy lokal zostanie wyposażony w pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń powietrza, a także technologię Home Management System (HMS), umożliwiającą instalację nowoczesnych rozwiązań smart home. Zapewnią one przyszłym lokatorom komfort i bezpieczeństwo, a także oszczędności w zużyciu energii sięgające nawet 28 proc. w skali roku. Wygodę zagwarantują im także ciche windy oraz miejsca postojowe zaprojektowane zarówno na zewnątrz, jak i w podziemnych halach garażowych.

Inwestycję Murapol Zielony Żurawiniec wyróżnia dogodna lokalizacja na poznańskich Naramowicach, nieopodal Rezerwatu przyrody Żurawiniec i łąk nad Wartą. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się sklepy, restauracje, przedszkole, a w promieniu kilkuset metrów – szkoła i dyskont. Dojazd do centrum Poznania samochodem zabierze mieszkańcom kwadrans, przy osiedlu znajduje się przystanek autobusowy, stacja roweru miejskiego, a w przyszłości pobiegnie tędy nowa linia tramwajowa. Dostęp do kolei zapewnia usytuowana 2 km od inwestycji stacja PKP Poznań Karolin.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowo-architektoniczna należąca do Grupy Murapol. Zgodnie z obecnym harmonogramem, rozpoczęcie prac budowlanych w ramach I etapu planowane jest w drugim kwartale br., zaś oddanie gotowych mieszkań nabywcom – w czwartym kwartale 2022 roku.

- Poznań to bardzo ważny punkt na naszej mapie inwestycji z dużym potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej, który staramy się wykorzystywać już od 10 lat. Według ostatnich analiz PwC to najszybciej rozwijająca się polska metropolia zaraz po Warszawie. Jestem przekonany, że atuty miasta w połączeniu z dogodną lokalizacją i obecność nowoczesnych technologii w standardzie inwestycji, sprawią, że Murapol Zielony Żurawiniec będzie się cieszył wśród kupujących niemniejszą popularnością niż poprzednie nasze realizacje w tym mieście – mówi prezes zarządu Murapol SA Nikodem Iskra. – A przypomnę, że dotychczas w naszych zrealizowanych już w stolicy Wielkopolski projektach zamieszkało ponad 3,5 tys. lokatorów. Zaś Murapol Zielony Żurawiniec to nasza trzecia propozycja w aktualnej ofercie w tym mieście – obok inwestycji Murapol Malta przy ul. Dymka i Murapol Nowe Miasto powstającej przy ul. Wagrowskiej – dodaje.

W ciągu 10 lat Grupa Murapol zrealizowała w Poznaniu trzy projekty nieruchomościowe, w tym wieloetapową inwestycję Nowe Winogrady przy ul. Hawelańskiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. Kajki i Murapol Nowy Poznań przy ul. Karpiej, w których łącznie powstało 1,2 tys. mieszkań. Na koniec grudnia 2020 roku portfel projektów w budowie obejmował dalsze 600 lokali.