MVGM administratorem 228 mieszkań na wynajem od PFR

MVGM będzie administrował 228 lokalami na wynajem w budynku mieszkalnym zlokalizowanym na warszawskich Bielanach. To już druga, po katowickim Nowym Nikiszowcu, nieruchomość z portfela PFR Nieruchomości administrowana przez MVGM.

Autor: housemarket.pl 24 stycznia 2022 15:19

  • MVGM rozpoczyna współpracę z PFR Nieruchomości. 
  • Firma będzie zarządzała ponad 228 mieszkaniami w budynku znajdującym się przy ul. Przy Agorze 26 w Warszawie.
  • Rozwój usług zarządczych dla sektora PRS w Polsce jest dla MVGM kluczowym celem strategicznym na najbliższe lata.

MVGM jest jedną z pierwszych firm na rynku europejskim, która zaczęła oferować wyspecjalizowane usługi zarządzania dla sektora mieszkań na wynajem. Zarządca rozpoczął współpracę z PFR Nieruchomości spółką zależną Polskiego Funduszu, od umowy na administrowanie ponad 500 mieszkaniami w Nowym Nikiszowcu – ukończonej w 2021 roku inwestycji w Katowicach, skomercjalizowanej w niemal 90 proc.

CZYTAJ TEŻ: MVGM PRZYSPIESZA Z EKSPANSJĄ NA RYNKU NAJMU 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa umowa z PFR Nieruchomości obejmuje administrowanie 228 mieszkaniami w budynku znajdującym się przy ul. Przy Agorze 26 w Warszawie. Dostępne w nim lokale mają od 31,6 mkw. do 77,2 mkw. powierzchni. Mieszkania przeznaczone są na wynajem w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem zarządzanego przez PFR Nieruchomości.

- Rozwój usług zarządczych dla sektora PRS w Polsce jest dla MVGM kluczowym celem strategicznym na najbliższe lata. W naszym portfolio znajduje się aktualnie blisko 850 mieszkań, a wszystkie mandaty pozyskaliśmy w 2021 roku. Dynamiczna ekspansja w obszarze zarządzania mieszkaniami na wynajem była możliwa między innymi dzięki współpracy ze spółką PFR Nieruchomości. Kolejna umowa zawarta na zarządzanie ponad dwustoma lokalami w Warszawie umacnia naszą pozycję na rynku usług dla sektora PRS w Polsce - mówi Agnieszka Nowak, dyrektor zarządzająca MVGM.

Nieruchomość Przy Agorze 26 jest świetnie zlokalizowana. Znajduje się pięć minut spacerem od stacji metra Młociny i pętli tramwajowej. Dojazd do centrum zajmuje jedynie 18 minut. Na parterze budynku znajduje się 12 lokali usługowych, a w odległości 400 metrów – Galeria Młociny, z szeroką ofertą handlową, usługową i rozrywkową. Mieszkańcy mogą korzystać z przestronnego, zielonego patio, a w bezpośrednim sąsiedztwie jest również Las Lindego. Osiedle oferuje miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskie i rowerownię.

W ramach umowy do obowiązków MVGM należy między innymi: świadczenie usług administrowania wraz z zapewnieniem bieżącej obsługi technicznej – napraw i konserwacji, także w lokalach mieszkalnych, usługi utrzymania czystości, utrzymania zieleni oraz odśnieżania.

- Spółka PFR Nieruchomości odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju – posiada w swojej ofercie około 4,6 tysiąca mieszkań w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Byliśmy pionierem na rodzimym rynku PRS, a dziś jesteśmy jego liderem, dając wygodną alternatywę osobom, które nie mogą lub nie chcą zaciągać kredytu na zakup własnego mieszkania - podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych