MVGM umacnia pozycję w Polsce. Udany debiut w sektorze PRS

MVGM zakończyło drugi rok działalności w Polsce z portfelem ponad 1,5 mln mkw. i miejscem na podium w udziale w rynku. Jednym z największych sukcesów zarządcy nieruchomości jest debiut na rynku instytucjonalnego najmu mieszkań.

Autor: housemarket.pl 27 stycznia 2022 14:44

  • MVGM weszło do Polski w grudniu 2019 r. przejmując dział zarządzania nieruchomościami od JLL.
  • Obecnie jest trzecim zarządcą nieruchomości w kraju pod względem wielkości portfela.
  • W kolejnych miesiącach planuje dalszy, intensywny wzrost w sektorze PRS. 

MVGM skupia się na umacnianiu swojej kluczowej kompetencji, jaką jest zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. W minionym roku MVGM podpisało umowy z Aurec Capital, Zeitgeist i Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości i tym samym zadebiutowało na rynku mieszkań na wynajem. Aktualnie firma zarządza już ponad tysiącem mieszkań między innymi w Warszawie, Katowicach i Gdańsku.

- W gronie naszych klientów znajdują się Aurec Capital, Zeitgeist oraz Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości, z którym rozszerzyliśmy współpracę. W kolejnych miesiącach planujemy dalszy, intensywny wzrost w sektorze PRS, który w Polsce powoli zaczyna przyciągać coraz więcej inwestorów i funduszy, co z kolei w naturalny sposób buduje zapotrzebowanie na współpracę z zarządcami nieruchomości. MVGM specjalizację w segmencie instytucjonalnego wynajmu mieszkań rozwija w Europie już od ponad 20 lat. Baza wiedzy, którą zdobyliśmy przez te lata oraz doświadczony zespół ekspertów pozwala nam dostarczać najlepszą jakość usług w tym zakresie - komentuje Agnieszka Nowak, dyrektor zarządzająca MVGM w Polsce.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: PRS BĘDZIE ZYSKIWAŁ NA POPULARNOŚCI 

Kierunki rozwoju na 2022 r.

Dalszy wzrost w sektorze PRS obejmujący kompleksowe zarządzanie mieszkaniami na wynajem oraz ekspansja na rynku nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych to główne założenia strategii rozwoju MVGM w Polsce na kolejny rok. Plany firmy obejmują również poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które MVGM chce wdrożyć w wybranych budynkach, ale przede wszystkim wewnątrz firmy jako wsparcie procesu zarządczego. MVGM będzie również dalej wspierać klientów w procesach raportowania ESG i zielonych certyfikacji.

- Nowy rok przyniesie branży nieruchomości zwrot w kierunku odpowiedzialności ekologicznej w ślad za wyzwaniami określonymi m.in. przez zakończony szczyt klimatyczny w Glasgow. Także zmiany zachowań społecznych, również te przyspieszone przez pandemię, to głównie wyzwania, z którymi będziemy się mierzyć w nadchodzących miesiącach. Już wiadomo, że spełnianie wymogów środowiskowych, społecznych i zarządczych będzie kluczowym czynnikiem budującym przewagę konkurencyjną firm i ich ocenę w oczach inwestorów. W MVGM zamierzamy dalej wspierać naszych klientów w pozyskiwaniu certyfikatów budynkowych, ale także będziemy doradzać w kwestiach raportowania ESG w ramach nowo powołanego, globalnego zespołu ekspertów w tej dziedzinie. Stworzyliśmy strategię, w której jasno określiliśmy cele dotyczące każdego z obszarów ESG. W najbliższym czasie planujemy intensywny rozwój w tym obszarze. MVGM wypracowało unikatową wiedzę, z której będziemy czerpać również w 2022 r. – planujemy wspólne projekty w ramach całej grupy, m.in. globalny dział zakupów. Zamierzamy również kontynuować naszą praktykę proaktywnego i kompleksowego podejścia do zarządzania nieruchomościami. Holistyczne spojrzenie pozwala nam, nie tylko podnosić wartość danej nieruchomości, ale przede wszystkim przyciągać uwagę aktualnych i potencjalnych najemców - podsumowuje Łukasz Mazurczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych