Mzuri CFI Śląsk zainwestuje miliony w rewitalizację śląskich kamienic

Mzuri CFI Śląsk zawarła umowę przedwstępną zakupu kamienicy położonej przy ul. 3 maja w Katowicach, o parę kroków od Galerii Katowickiej.

Autor: PropertyNews.pl 23 sierpnia 2018 18:02

Chcemy przyczynić się do rewitalizacji konurbacji śląskiej a jednocześnie dać atrakcyjny i bezpieczny zysk naszym inwestorom – mówi Jan Dziekoński z zarządu Mzuri CFI Śląsk, sam pochodzący z Katowic. Zależy nam, by śląskie miasta piękniały, a także, by do centrum Katowic ludzie nie tylko przyjeżdżali, ale też by w nim mieszkali – komentuje Dziekoński. Dodaje, że spółka ma w planach zarówno podnoszenie standardu mieszkań znajdujących się w kupowanych kamienicach, jak i remonty części wspólnych, w tym ich fasad.

Przypomnijmy, Grupa Mzuri, która zarządza 4000 mieszkań na wynajem i pomaga grupowo inwestować w takie nieruchomości parę dni temu zakończyła pierwszą transzę naboru inwestorów do Mzuri CFI Śląsk, która jest już ósmą spółką inwestycyjną powołaną przez Grupę Mzuri.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zaufało nam blisko 90 osób z pięciu krajów deklarując wolę objęcia udziałów za kwotę blisko 4 mln zł. – komentuje Artur Kaźmierczak, prezes zarządu Mzuri CFI Śląsk i partner współzarządzający Grupą Mzuri. Tym samym łączna liczba wspólników w spółkach Mzuri CFI zbliżyła się do 600, a łączny kapitał tych wehikułów przekroczył 26 mln zł – dodaje Kaźmierczak.

Dzięki zebranemu kapitałowi Mzuri CFI Śląsk będzie mogło zadatkować także inną kamienicę w sercu Katowic i kolejną w Sosnowcu, których analizy przedinwestycyjne są już zakończone. Spółka łącznie planuje zainwestować na Śląsku min. 10 mln złotych.

Mzuri CFI Śląsk planuje na jesień bieżącego roku drugą transzę subskrypcji na udziały. Mamy nadzieję, że efekcie kolejnego okna przyjmowania inwestorów do Spółki zwiększy się udział Ślązaków wśród wspólników – dzisiaj jedynie 6 proc. z nich mieszka na Śląsku, podczas gdy mieszkańcy Warszawy to niemal jedna trzecia wszystkich inwestorów – komentuje Kaźmierczak. Środki zebrane podczas kolejnej transzy pozwolą na zakup i remonty kolejnych kamienic – dodaje prezes Mzuri CFI Śląsk.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych