Mzuri kupiła dwie kamienice jednego dnia

W ostatnich dniach Mzuri CFI 11 oraz Mzuri CFI Śląsk podpisały umowy nabycia dwóch kamienic w Katowicach i Warszawie. Obie spółki planują podnieść wartość nieruchomości poprzez polepszenie standardu mieszkań i wynajem lokali mieszkalnych.

Autor: HouseMarket.pl 22 października 2018 09:42

Mzuri CFI 11 stało się właścicielem nieruchomości przy ulicy Kordeckiego 27 w Warszawie. Przyspieszony zakup kamienicy (pierwotnie planowany na listopad) był możliwy dzięki spełnieniu wszystkich warunków zawarcia transakcji przedstawionych w umowie przedwstępnej. Generalny Wykonawca zaangażowany do projektu przez Sprzedającego ukończył pierwszy etap prac budowlanych przed czasem. Ponadto Mzuri CFI 11 doszło do porozumienia z tym samym Wykonawcą i podpisało kontrakt na realizację kolejnego etapu obejmującego nadbudowę kamienicy o dwie kondygnacje. Przyspieszenie transakcji pozwala na kontynuację prac i ograniczenie ryzyka ewentualnych opóźnień wynikających z sezonu zimowego, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo osiągnięcia zakładanego zwrotu z inwestycji na poziomie 10,1 proc. w skali roku. Do dziś spółki przyjęły deklaracje objęcia udziałów na kwotę blisko 3,4 mln zł. Do objęcia pozostały więc już udziały za tylko kilkaset tysięcy złotych. Więcej informacji można znaleźć w Pakiecie Inwestora Mzuri CFI 11. 

Z kolei 10 października br. Mzuri CFI Śląsk podpisało umowę przedwstępną nabycia kolejnej kamienicy w ścisłym centrum Katowic, przy ul. Jagiellońskiej 20. Jest to już druga nieruchomość w portfolio spółki. W budynku znajduje się w 20 wyremontowanych kawalerek w średnim standardzie, z czego ok. 70 proc. jest wynajętych, zaś najmem zarządza już od kilku lat Mzuri.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mzuri CFI Śląsk planuje podnieść wartość nieruchomości poprzez wynajem pozostałych lokali mieszkalnych oraz polepszenie standardu mieszkań. Właścicielem kamienicy stanie się w pierwszym kwartale następnego roku. Zakup budynku przy Jagiellońskiej ułatwi osiągnięcie przez w Mzuri CFI Śląsk zakładanego zwrotu w wysokości średnio 7 proc. Deklaracje objęcia udziałów spółki przyjmowane są do piątku 28 października br., do godz. 23:59. 

To jednak nie koniec informacji o dużych inwestycjach Mzuri CFI.  Mzuri CFI Łódź zostało właścicielem kamienicy przy ul. Żeromskiego 17 – oczywiście w Łodzi. Tym samym całość kapitału zebranego przez tę spółkę zostało zagospodarowane. 

Mzuri CFI 4  zaprezentowało też ofertę nabycia kilku ostatnich mieszkań przeznaczonych na wynajem w remontowanym obecnie budynku na ul. Głuchej 3 w Warszawie. Zarząd oczekuje, że oferowane mieszkania przyniosą nabywcom zwrot z najmu na poziomie 6,2-6,6 proc. w skali roku, czyli znacząco powyżej rentowności osiągalnych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych