Na dwóch inwestycjach Dom Development zawisły wiechyhousemarket.pl - 15 maja 2020 13:17


Prace konstrukcyjne na inwestycjach Dom na Kurkowej i Grabiszyńska 141 we Wrocławiu dobiegły końca. Z tej okazji firma Dom Development zawiesiła symboliczne wiechy. Prace budowlane zostały zrealizowane planowo i zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane klientom jeszcze w tym roku.

- Zawieszenie wiechy, czyli zakończenie prac konstrukcyjnych na dwóch naszych inwestycjach ma dla nas ogromne znaczenie, szczególnie że dotrzymaliśmy terminów w tym trudnym okresie. Czujemy się odpowiedzialni za przekazanie mieszkań zgodnie z planem, dlatego nie ma mowy o przestojach w trwających budowach. Dostosowaliśmy się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i stosujemy środki ostrożności zgodne z zaleceniami GIS i WHO. Klienci mogą więc być spokojni o dalsze losy naszych inwestycji - zapewnia prezes Dom Development Wrocław, Iwona Kołodziejczyk.

Spółka wykazała odporność na rynkowe problemy wywołane przez pandemię. Dzięki własnej firmie wykonawczej Dom Construction deweloper jest w znacznej mierze samowystarczalny. Zagwarantował ciągłość pracy i sukcesywnie realizuje inwestycje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dom na Kurkowej nabiera kształtów

Prace konstrukcyjne na inwestycji Dom na Kurkowej zakończyły się terminowo, dzięki czemu widać już finalny zarys budynku. Inwestycja jest zlokalizowana w dzielnicy Nadodrze, otoczonej zabytkowymi kamienicami. Osiedle znajduje się w centrum Wrocławia, zaledwie 15 minut pieszo od Rynku i w pobliżu licznych przystanków komunikacji miejskiej. Projekt autorstwa pracowni Gołąbek Daleczko Architekci przygotowano z dbałością o detale architektoniczne. Doskonale wpisuje się on w tkankę miejską, łącząc nowoczesność z bogatą historią Nadodrza. Przekazanie kluczy zaplanowano na I kwartał 2021 r.

Grabiszyńska 141 - wiecha i nowy plac zabaw dla przedszkola

Symboliczna wiecha zawisła również na inwestycji Grabiszyńska 141. Budynek zaprojektowany przez pracownię Major Architekci wyróżnia się kaskadowymi tarasami od strony podwórka. Zieleń i elementy małej architektury wpisują się w klimat tętniących życiem Gajowic. Mając na uwadze również potrzeby lokalnej społeczności deweloper włączył się w akcję wyremontowania spalonego placu zabaw dla najmłodszych.

- Naszym inwestycjom od lat towarzyszą działania na rzecz lokalnej społeczności. Czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy, dlatego sfinansowaliśmy nowy plac zabaw w sąsiadującym z naszą inwestycją przedszkolu - zwraca uwagę Iwona Kołodziejczyk.

Grabiszyńska 141 zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 r.

6 inwestycji we Wrocławiu

Dom Development realizuje obecnie kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych. Wśród wrocławskich projektów, oprócz Domu na Kurkowej i Grabiszyńskiej 141, w sprzedaży są mieszkania przy ul. Pięknej 21, na Osiedlu Idylla przy ul. Stabłowickiej oraz na Osiedlu Komedy na Jagodnie. W ofercie spółki dostępna jest także inwestycja Apartamenty Księcia Witolda zlokalizowana w samym sercu Wrocławia, tuż obok nadodrzańskich bulwarów z widokiem na Stare Miasto.