Na kupnie mieszkania w gminach ościennych można sporo zaoszczędzić

Malejąca podaż oraz wysokie ceny mieszkań w Poznaniu powodują zwiększone zainteresowanie nieruchomościami w gminach ościennych. Dodatkowo w następstwie pandemii doceniono zalety życia na większym metrażu i w otoczeniu przyrody.

Autor: housemarket.pl 12 maja 2022 11:34

Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niemniej okres pandemii oraz wzrost cen mieszkań w granicach miasta spowodował, że przeprowadzka poza metropolie jest jeszcze bardziej atrakcyjna i pożądana niż kiedyś. Zwłaszcza kiedy mówimy o sprawdzonej lokalizacji i inwestycji, która ma wiele do zaoferowania.
W Błażejewie, w Gminie Kórnik powstaje już V etap osiedla Rodzinny Zakątek. Lokalizacja inwestycji, szereg udogodnień, a przede wszystkim cena powoduje, że projekt cieszy się od wielu lat sporym zainteresowaniem osób, które właśnie zamiast mieszkania w centrum wybrały dom na przedmieściach.

CZYTAJ TEŻ: KOLEJNE DOMY OD KM BUILDING 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nasze osiedle zlokalizowane jest w gminie Kórnik. Z jednej strony szybko i sprawnie dojedziemy do Poznania, a z drugiej strony jest tu wszystko, aby cieszyć się spokojnym życiem w otoczeniu przyrody. Nie brakuje też okolicznej infrastruktury, która gwarantuje komfort zamieszkiwania - wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

V etap osiedla Rodzinny Zakątek to domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw. Cena pierwszego wynosi 415 tys. zł brutto, drugiego natomiast – zależnie od powierzchni działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze, a na piętrze dwie lub trzy sypialnie oraz łazienka. Całość dopełnia strych, który można zaadoptować na dodatkowy pokój. Deweloper oferuje domy w podwyższonym standardzie deweloperskim, w ramach którego nabywca otrzymuje m.ni. trzyszybowe okna, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i przygotowania domu w standardzie „pod klucz”.

Aktualnie w Błażejewie trwa budowa V etapu inwestycji.

- Szeregowce, których budowa zakończy się już w II kwartale bieżącego roku, mają wykonywane elewacje. Rozpoczęły się również prace wykończeniowe domów w podwyższonym standardzie deweloperskim, a także prace brukarskie przed posesjami. W pozostałych szeregowcach natomiast wykonywane są prace dekarskie oraz trwa montaż instalacji elektrycznej wewnątrz budynków - podsumował Maciej Bartczak.

Warto dodać, że na terenie osiedla powstała droga dojazdowa z kostki brukowej, miejsca postojowe przed każdą posesją, jak również dwa place zabaw i sklep spożywczy. W przyszłości powstanie także część handlowa i część rekreacyjno-sportowa o łącznej powierzchni 4500 mkw.

Błażejewo to miejscowość oddalona od Poznania o niecałe 20 kilometrów. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Pobliski Kórnik zapewnia realizację niezbędnych potrzeb, poprzez dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, obiektów kulturalnych czy placówek oświatowych oraz zdrowotnych. Trasa ekspresowa S11 oraz drogi powiatowe gwarantują dojazd do Poznania czy innych miejscowości regionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych