Na RiverSide w Kaliszu zawisła wiecha

Na ulicy Towarowej w Kaliszu Grupa Antczak realizuje inwestycję RiverSide. Po osiągnięciu docelowej wysokości na budynku zawisła tradycyjna wiecha.

Autor: housemarket.pl 15 czerwca 2022 15:12

  • Budowa RiverSide została rozpoczęta w połowie ubiegłego roku.
  • Przy ulicy Towarowej w Kaliszu powstają łącznie 162 apartamenty i lokale klasy premium.
  • RiverSide to kolejna inwestycja realizowana przez Grupę Antczak we współpracy z poznańską pracownią MODOarchitektura.

Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się niezwykłymi widokami na rzekę. Z przestronnych tarasów rozciągać się będzie także niepowtarzalna panorama Starego Miasta i najważniejszych obiektów Kalisza, takich jak ratusz, katedra, miejskie parki i planty.

- Cieszę się, że na obszernym, poprzemysłowym terenie, który przez wiele lat niszczał w samym sercu miasta, powstaje wysokiej klasy apartamentowiec. Warto docenić fakt, że inwestycja ta jest efektem pracy lokalnego inwestora, który po raz kolejny przekształca miejsce zdegradowane w tętniące życiem. Tego typu przedsięwzięcia potwierdzają, że Kalisz jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Projekt architektoniczny przygotowała wielkopolska pracownia, która angażuje się w ciekawe projekty rewitalizacyjne w Kaliszu. Jestem przekonany, że budynek wpisze się w tkankę miejską i stanie się w przyszłości jedną z wizytówek architektonicznych naszego miasta - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach RiverSide powstają zróżnicowane lokale - od funkcjonalnych około 30-metrowych mieszkań po przestronne apartamenty o powierzchni około 150 mkw. Lokalom towarzyszyć będą komórki lokatorskie i miejsca postojowe w garażu podziemnym. Otoczony przyrodą i naturalną zielenią budynek zapewni mieszkańcom wysoką jakość życia. Zielony dziedziniec, wspaniałe widoki, a także bliskość tras rowerowych i szlaków turystycznych będą zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu.

- Wiechę na budynku RiverSide zawiesiliśmy niemal dokładnie rok od rozpoczęcia budowy. Mimo wyzwań na rynku nieruchomości cały proces inwestycyjny realizujemy zgodnie z przyjętym harmonogramem. Poprzez RiverSide chcemy przywrócić kaliszanom jedną z najbardziej malowniczych części naszego miasta, tworząc świetnie zaprojektowaną, otwartą na zieleń i śródmiejską infrastrukturę przestrzeń. Liczę, że już wkrótce miejsce to będzie tętniło pełnym życiem, przyciągając do Kalisza nowych mieszkańców, inwestorów oraz ludzi kultury, którzy chcą żyć i pracować w otoczeniu wspaniałej architektury i pięknej przyrody - powiedział Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

RiverSide to kolejna inwestycja realizowana przez Grupę Antczak we współpracy z poznańską pracownią MODOarchitektura. Owocem tej współpracy jest m.in. kameralne osiedle Między Mostami, powstające przy ul. Garncarskiej w Kaliszu. Mieszkania realizowane w ramach tej inwestycji zostaną oddane do użytkowania już w połowie 2022 roku. Wcześniej obie firmy zostały uhonorowane prestiżową nagrodą Property Design Award za projekt hotelu Hampton by Hilton Kalisz i kompleksu Calisia One.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych