Najdroższe apartamenty w Warszawie sprzedane w 75 proc.Housemarket.pl - 13 lipca 2021 13:21


Luksusowe apartamenty przy Foksal 13/15 w Warszawie zostały sprzedane w 75 proc.  W sprzedaży zostało kilkanaście apartamentów.

Dla inwestorów z zasobnymi portfelami luksusowe apartamenty przy Foksal 13/15 to nie tylko prestiż, to także dogodne warunki do pomnażania kapitału. Mieszkania z segmentu top-premium są jedną z nielicznych bezpiecznych opcji ulokowania dużego majątku, gwarantujących wysoką stopę zwrotu – nawet do 7-8 proc. w skali roku. Takie prognozy sprawiają, że zainteresowanie tego typu inwestycjami bije rekordy, a rynek sprzyja podejmowaniu decyzji zakupowych.

To właśnie w tych kamienicach zrealizowano jedne z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości luksusowych dokonane przez prywatne osoby. W 2018 roku anonimowy nabywca kupił tu 2 apartamenty o łącznej powierzchni 470 metrów. Wcześniej inny inwestor kupił cztery apartamenty. Obie transakcje to budżety na poziomie kilkunastu milionów złotych każda.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z czego biorą się te kwoty? Kamienice przy Foksal 13/15 to jeden z najlepszych adresów w Polsce, w którym powstają wnętrza na najwyższym, światowym poziomie, nieustępujące luksusowym nieruchomościom w Londynie czy Mediolanie. Inwestycja Foksal 13/15 zapewnia swoim mieszkańcom liczne komfortowe udogodnienia, m.in. strefę SPA, salę fitness i przestronne tarasy na najwyższych kondygnacjach kamienic z widokiem na centrum Warszawy. Niespotykanym dotąd rozwiązaniem są pokoje gościnne, w których mieszkańcy mogą przenocować odwiedzających ich partnerów biznesowych czy bliskich. Pod nieruchomością wybudowano też garaż mogący pomieścić łącznie ponad 60 aut, a dopełnieniem eleganckiego charakteru inwestycji są usługi concierge.

– Jesteśmy dumni, że kamienice Foksal mogły odzyskać dzięki nam swój dawny blask. Jest to symbol tego, jak ważne są miejsca, które pomagamy tworzyć. Gdy kupowaliśmy kamienice Foksal, te przymierzane były do rozbiórki, jednak nie chcieliśmy pozwolić na zaprzepaszczenie tak ważnego kawałka historii Warszawy. Dlatego cieszymy się, że kamienice znów tętnią życiem i są ważnym punktem na mapie stolicy – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

W sprzedaży zostało już zaledwie kilkanaście apartamentów. W ofercie Foksal 13/15 klienci znajdą zarówno mniejsze mieszkania o pow. od 79 mkw., jak i te najbardziej spektakularne, zapewniające każdemu członkowi rodziny indywidualną przestrzeń, których metraż dochodzi do 230 mkw. Ceny obecnie dostępnych apartamentów zaczynają się od około 31 000 zł za 1mkw. brutto.

W sumie w kamienicach Foksal 13/15 znajduje się tylko 55 luksusowych apartamentów dla koneserów piękna i architektury.