Najwyższy budynek Cordii gotowy do zamieszkania

Rozpoczęły się odbiory mieszkań na warszawskim osiedlu Horyzont Praga. Kolejny projekt Cordii w stolicy powstał przy ulicy Celowniczej, u zbiegu ulic Rodziewiczówny i Ostrobramskiej - niedaleko planowanej stacji III linii metra. Na 17 piętrach znajdują się 164 mieszkania.

Autor: housemarket.pl 15 września 2021 11:07

Horyzont Praga to kolejne po Zielonym Bemowie ukończone przez Cordię osiedle w Warszawie i pierwsze po tej stronie Wisły, a dokładniej na Pradze Południe – jednej z najbardziej znanych i cenionych przez warszawiaków dzielnic do życia. Horyzont Praga wyróżnia się wysokością – aż 17 pięter, które czynią realizację najwyższym budynkiem mieszkalnym w międzynarodowym portfolio dewelopera. Na korytarzach ostatnich sześciu pięter znalazły się tapety, wykładziny i kinkiety. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach zostały wyposażone w przestronne loggie z widokiem na panoramę Warszawy. Wrażenie robią dopracowane w każdym detalu części wspólne, w tym wysokie na dwa piętra reprezentacyjne lobby.

- W ofercie Cordii jest dziś wiele projektów skierowanych do bardziej wymagającego klienta: Leśna Sonata w Sopocie, Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku czy Safrano w Krakowie. Jednak to Horyzont Praga był naszą pierwszą i zdecydowanie udaną próbą wejścia w ten segment rynku. Estetyka tego budynku, jakość jego wykończenia, elegancja zastosowanych rozwiązań sprawiają, że to niezwykle ważny projekt dla nas jako firmy i bardzo atrakcyjne miejsce do życia - mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: CORDIA - SZYKUJEMY SPORO NOWOŚCI 

W wyższej, dominującej części budynek Horyzontu Praga ma 17 kondygnacji, w niższej - 5. Dla wygody mieszkańców, parter w części przeznaczono na lokale usługowe. Klienci Cordii, którzy już odbierają klucze do swoich mieszkań w apartamentowcu, będą mieli do dyspozycji także dwukondygnacyjny parking podziemny z boksami rowerowymi i miejscami przeznaczonymi do ładowania samochodów elektrycznych. Wśród innych udogodnień znalazły się m.in. rowerownie, cichobieżne windy i zielone patio. Warto też wspomnieć o zastosowanych w projekcie rozwiązaniach ekologicznych, takich jak energooszczędne czujniki ruchu i oświetlenie LED, a także domek dla owadów, będący wynikiem współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich.

Zaletą osiedla jest też jego lokalizacja, oferująca szybki dostęp do innych dzielnic autobusami i samochodem, a w przyszłości także metrem, którego trzecia linia będzie przebiegała w pobliżu osiedla. Obecnie z Horyzontu Praga do centrum można dotrzeć w 13 minut. Bliskość Trasy Siekierkowskiej i krajowej „dwójki” zapewnia łatwy wyjazd z miasta.

Budowa osiedla Horyzont Praga trwała od września 2019 r. Za projekt odpowiada warszawska pracownia Latergrupa Architekci, a generalnym wykonawcą obiektu była firma Kalter. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych