Nasz Janów cały w zieleni. Czy zdobędzie nagrodę Housemarket Silesia Awards 2017?

Właściciele firmy Śląskie Kamienice lubią łamać schematy. Wychodzą z założenia, że dobry design, wysoki standard mieszkań może być dostępny dla wszystkich. Najlepszym dowodem może być inwestycja Nasz Janów, nominowana do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Zielone osiedle.

Autor: HouseMarket.pl 07 lutego 2017 14:54

Przy ulicy Grodowej stoi niepozorny budynek wielorodzinny. Styka się ze ścianą szczytową bliźniaczo podobnej kamienicy. Niewielki budynek z mieszkaniami na wynajem wybudował na początku XX wieku właściciel zatrudniony zapewne w którejś z okolicznych hut lub kopalni. Układ działki, wskazuje na to, że on - lub jego przodkowie - był rolnikiem, który zrezygnował z uprawy roli i podjął się pracy w przemyśle. Grunt który posiadał pozwolił mu na wybudowanie niewielkiej trzykondygnacyjnej kamienicy z dużym ogrodem.

W 2015 roku budynek został kupiony od prywatnych właścicieli przez katowicką spółkę Śląskie Kamienice S.A., zajmującej się inwestowaniem w miejskie budynki wielorodzinne na Górnym Śląsku. Firma kompleksowo inwestuje w kamienice, nadając im nowe życie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie w budynku przy ulicy Grodowej w Katowicach jest osiem mieszkań, na I piętrze urządzono jedno duże, mające ponad 100 mkw. powierzchni.

W tej kamienicy najciekawsze jest jednak podwórze. Przechodząc przez bramę — w której znajduje się wejście na klatkę schodową — wchodzimy na plac. Idąc w jego głąb powoli odkrywamy kolejne atrakcje - podwórze z dużym garażem i część ogrodową podzielona na  strefy: ekologiczny ogródek warzywny, kuchnię letnią z grillem i piecem chlebowym, altanę z miejscem do biesiadowania, ogród zimowy z kominkiem i ogrzewaniem podłogowym, strefę zieloną rekreacyjną z hamakami i leżakami oraz podgrzewany basen z odkrywanym zadaszeniem o wymiarach 7x3,5 m i głębokości 1,45 m, dawne pomieszczenie gospodarcze przerobione na saunę parową z łazienką. W piwnicy znajduje się piwniczka na wina, za budynkiem sauny znajduje się wędzarnia na mięsa i wędliny. 

Projekt został nominowany do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Zielone osiedle.

Jeśli uważasz, że zasługuje on na te tytuły – zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych