NC Investment: Lazurowa 166A z pozwoleniem na użytkowanieHouseMarket.pl - 23 maja 2018 13:35


Inwestycja przy ul. Lazurowej 166A otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Powstała na działce o powierzchni 1150 mkw. Zgodnie ze standardami dewelopera budynek nie powstał w ostrych granicach działki, by zyskał więcej przestrzeni na tereny zielone.

Zieleń do całego projektu została zaprojektowana przez firmę Centrum Chirurgii i Pielęgnacji Drzew, a zrealizowana przez  Aspiracje Ogrodowe. Dzięki temu na działce posadzone zostaną klony tatarskie „Ginnala”, cisy „Fastigiata”, trzmielina „Coloratus”, cztery odmiany traw ozdobnych, byliny i pnącza.

Budynek w stylu modernistycznym oferuje 32 mieszkania o powierzchniach od 25,9 do 73,6 mkw. Również zgodnie ze standardami NC Investment mieszkania są wyższe od spotykanych na rynku, natomiast balkony mają wysięg 2 m. Budynek stanowi zwartą bryłę na planie litery L, horyzontalne podziały elewacji, z wystającymi balkonami i tarasami nadają budynkowi dynamiczną formę.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oddanie inwestycji do użytku z przyczyn niezależnych od dewelopera zostało opóźnione. Komentuje prezes holdingu NC Investment Piotr Laszkiewicz:

- Na skutek zmian na rynku wykonawczym w roku 2017 i problemów finansowych wielu firm wykonawczych problem ten dotkliwie odczuł nasz generalny wykonawca, który musiał zejść z placu budowy nie wywiązawszy się z umowy. Oddajemy Lazurową 166A z dziewięciomiesięcznym opóźnieniem. Wobec naszych klientów wyrażam w związku z tym ubolewanie i zmuszony jestem przeprosić za winy nie naszej firmy. Ponad 98 proc. firm deweloperskich w Polsce jest uzależnionych od zewnętrznych generalnych wykonawców, którzy w takich okolicznościach godzą w dobre imię deweloperów. Nabywcy mieszkań niestety nie odróżniają tego, kto jest kim w procesie inwestycyjnym oraz kto w nim i za co odpowiada. Cokolwiek złego zrobi generalny wykonawca, nawet jeśli odwróci się na pięcie i porzuci budowę, z miejsca w powszechnym mniemaniu jest przypisywane deweloperowi. Właśnie dlatego, nauczeni doświadczeniem i obserwacjami upadłości na rynku generalnych wykonawców, niedawno powołaliśmy do życia w strukturze naszego holdingu własnego generalnego wykonawcę, czyli spółkę NC Construction. W zaistniałej sytuacji dla naszych klientów z Lazurowej 166A wdrożyliśmy rozwiązanie, jakiego na rynku się nie stosuje. Tylko dlatego otrzymają oni swoje mieszkania po zaledwie dziewięciomiesięcznym opóźnieniu, nie zaś po wieloletnim. Dokończenie budowy przy Lazurowej sfinansowaliśmy z dodatkowych środków własnych. Na rynku wygląda to inaczej. Inwestycje porzucone przez generalnych wykonawców są kończone dopiero po wyczerpaniu całej procedury sądowej i odwoławczej oraz po odzyskaniu od nierzetelnego wykonawcy środków na budowę. Trwa to zazwyczaj 4-6 lat.

Budynek jest niemal w całości skomercjalizowany. Pozostało w nim już tylko jedno mieszkanie objęte umową rezerwacyjną. Mówi Piotr Jawor, Project Manager Lazurowej 166A z ramienia NC Investment:

- Tak wysoki stopień komercjalizacji budynku pokazuje, że odbiorcy naszych mieszkań doceniają, iż oferujemy je inne i w innym otoczeniu niż ma to miejsce przeciętnie na rynku. Zaufali nam także widząc, że nie my odpowiadamy za opóźnienie realizacji inwestycji, za to właśnie my wzięliśmy na siebie odpowiedzialność i obciążenie finansowe za inną firmę, aby jak najszybciej oddać klientom do użytku zakupione przez nich mieszkania. Jak mówi nam się na wszystkich targach mieszkaniowych – docenia się to, że nasza firma nie buduje w ostrych granicach działek, oferuje budownictwo kameralne, z zieloną przestrzenią do życia i odpoczynku i że idziemy pod prąd trendowi maksymalizacji PUM kosztem funkcjonalności mieszkań i walorów estetycznych działek. Oddana właśnie do użytku Lazurowa 166A stanowi kolejny przykład rygorystycznych standardów NC Investment.