Nieruchomości nad wodą: TOP 5 projektów powstających w Polsce

Nad jeziorem w górach, w dużym mieście, ale nad samą wodą, tuż obok plaży... apartamenty nad wodą to nie wyłączna domena Los Angeles czy Hiszpanii. Również w Polsce powstają nieruchomości premium z widokiem na morze, jezioro czy tuż nad rzeką.

Autor: housemarket.pl 21 listopada 2021 10:25

Laguna Beskidów nad Jeziorem Żywieckim

Nad samym Jeziorem Żywieckim, w bezpośrednim otoczeniu gór a jednocześnie zaledwie kilkanaście minut jazdy od Żywca, Szczyrku i Bielska-Białej, powstaje kompleks apartamentów Laguna Beskidów. Wtopiony w malowniczy krajobraz nawiązuje architekturą do alpejskich kurortów.

Zespół luksusowych mieszkań wznoszony jest w niewielkiej, turystycznej miejscowości Zarzecze koło Żywca, leżącej na obszarze urokliwej Kotliny Żywieckiej. Inwestor, którym jest lokalna spółka Kombi Invest, zaplanowała jego budowę w kilku etapach. Pierwszy z nich jest już na ukończeniu. Pod koniec tego roku oddany zostanie do użytku budynek A z 97 mieszkaniami. W kolejnych latach do 2025 roku powstanie jeszcze sześć budynków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynki mają tylko trzy kondygnacje nadziemne, dzięki czemu doskonale wtapiają się w najbliższe otoczenie. Ich horyzontalne usytuowanie w terenie i zachowanie pomiędzy nimi dużych odległości, pozwala na doskonałą ekspozycję otaczającego krajobrazu. Widok na najbliższą okolicę zdeterminował również projektowanie samych mieszkań. We wszystkich lokalach przewidziano duże tarasy przebiegające na całej długości mieszkań oraz panoramiczne okna, które na ostatniej kondygnacji dochodzą do pięciu metrów wysokości.

Primo Baltic przy plaży w Darłówku

Realizowany przez Sono Development, Primo Baltic zlokalizowany będzie w Darłówku – nadmorskiej części Darłowa. Piękna plaża i latarnia morska, rozsuwany most, mnogość zadbanych zabytkowych budynków, urokliwy pasaż nadmorski, przyciągają tu rokrocznie wielu wczasowiczów oraz turystów. Korzystając z bezpośredniego sąsiedztwa plaży, jego mieszkańcy cieszyć się będą widokiem Morza Bałtyckiego bezpośrednio ze swoich apartamentów. Lokalizacja inwestycji zapewni dogodny dojazd zarówno samochodem, jak i pociągiem.

Trzypiętrowy obiekt zaplanowano na planie litery „L”, wydzielając wewnętrzny, pięknie i detalicznie zagospodarowany dziedziniec z basenem dostępnym tylko dla mieszkańców. Nowoczesna przeszklona bryła budynku umożliwi maksymalne nasłonecznienie apartamentów o każdej porze dnia. Wnętrza z zapierającym dech w piersiach i niezakłóconym widokiem na morze, duże słoneczne tarasy, basen i przepiękna zieleń na dziedzińcu w połączeniu z kameralnym charakterem Primo Baltic stworzą unikalne warunki do odpoczynku i życia.

Victoria Apartmens nad jeziorem Dąbie w Szczecinie

Powstająca nad jeziorem Dąbie w Szczecinie inwestycja Victoria Apartmens oferuje ponadczasowy design, dostępną architekturę dostosowaną do osób w różnych wieku, zielone ściany i dachy oraz inteligentne instalacje.

- Victoria Apartments powstaje nad samym jeziorem Dąbie, w pobliżu Parku Krajobrazowego Dolnej Doliny Odry. Naszą ofertę kierujemy więc przede wszystkim do osób ceniących sobie bliskość natury i chcących czerpać z niej maksimum korzyści. Pobliskie tereny sprzyjają uprawianiu sportów wodnych, wycieczkom rowerowym czy uprawianiu joggingu. Doskonale odnajdą się tutaj rodziny i posiadacze czworonogów - tłumaczy Bartłomiej Mandryga, dyrektor sprzedaży i marketingu w PCG Group.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych