Nove Stare Włochy wpisują się w koncepcję miasta ogrodu

Inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych realizowana jest w sercu Starych Włoch, przy ulicy Śląskiej 6. Na projekt składa się 58 funkcjonalnych mieszkań wraz z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym.

Autor: HouseMarket.pl 20 grudnia 2016 09:11

Inwestycja wpisuje się w realizowaną na tym terenie koncepcję miasta-ogrodu. Miasto-ogród Włochy jest założeniem urbanistycznym opartym na idei angielskiego projektanta zieleni Ebenezera Howarda. Plan parcelacji majątku Włochy sporządzony został przez Feliksa Polkowskiego i Henryka Kotyńskiego w 1928 r.

Do dziś zachował się układ urbanistyczny, zabytkowa zabudowa i rozległe tereny zieleni. Współcześnie ideę miasta-ogrodu Włochy oddaje bliskość ciągów komunikacyjnych, niska zabudowa, ulice z pasami zieleni, szpalery drzew, zielone alejki, parki czy place zabaw. Największą zaletą położenia realizowanej tutaj inwestycji jest możliwość radowania się ciszą i spokojem bez konieczności rezygnacji z przyjemności, jakie oferuje wielkie miasto.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W inwestycji zaplanowano 58 funkcjonalnych i kompaktowych mieszkań o powierzchni od 30,5 mkw. do 67 mkw. Dwa pokoje dostępne są już od 260 tys. zł. W budynku o nowoczesnej, eleganckiej architekturze ze szklanymi balustradami, dużymi oknami i unikalną elewacją znajdują się m.in. rowerownie dostępne dla mieszkańców.

Podwyższony parter zabudowano tarasami. Dla każdego mieszkania przewidziana jest komórka lokatorska oraz miejsce postojowe. Na tym kameralnym osiedlu z zielonym patio zaplanowano również monitoring, ochronę i system wideodomofonów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych