Novisa z nowym projektem Manufaktura Marki

Inspirowana historią miejsca i słynnej przędzalni braci Briggs inwestycja powstanie przy ul. Fabrycznej w cichej i spokojnej okolicy. Zamieszkają tu 152 rodziny.

Autor: Housemarket.pl 07 stycznia 2022 10:23

  • Przyszli właściciele do wyboru mają funkcjonalne 3- lub 4-pokojowe mieszkania o najbardziej poszukiwanych na rynku metrażach od 56,58 do 78,34 mkw.
  • Pierwsze lokale w tej inwestycji będą gotowe do odbioru w 2 kwartale 2024 r. Ich ceny zaczynają się od 379 000 zł.

- Na lokalizację naszej inwestycji wybraliśmy Marki - młode, nowoczesne miasto, stawiające na ekologię i zrównoważony rozwój – mówi Zachariasz Nercz dyrektor działu marketingu i sprzedaży Novisa Development. – Bliska więź z Warszawą sprawia, że Marki stanowią atrakcyjne miejsce do zamieszkania, zawłaszcza dla osób młodych, które poszukują wytchnienia od miejskiego zgiełku, lecz związane są mocno ze stolicą i nie chcą rezygnować z mnogości opcji, które daje metropolia. Z wyboru zadowolone będą również rodziny, które szukają dla siebie większej przestrzeni, ale nie widzą powodu, by przepłacać za metry w Warszawie i wolą w tej samej cenie nabyć lokal, który zapewni im wygodę i dostęp do wszystkich miejskich udogodnień – dodaje.

Mieszkańcy Manufaktury Marki znajdą w okolicy wszystko, co niezbędne do wygodnego życia: punkty usługowe, instytucje publiczne, państwowe i prywatne placówki edukacyjne, punkty gastronomiczne i liczne sklepy. Droga do najbliższego zajmie im zaledwie 3 minuty spacerem. Z wyboru lokalizacji zadowoleni będą również fani aktywnego wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Okolica obfituje bowiem w tereny zielone.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zieleń jest też ważnym elementem osiedla, któremu charakteru nadaje inspirowana historią miejsca architektura.

– Koncepcja architektoniczna inwestycji nawiązuje do założonej w Markach w XIX wieku przez braci Briggs manufaktury przędzalniczej – mówi Maciej Kulik, architekt odpowiedzialny za projekt osiedla. – Pochodzący z Anglii bracia przywieźli do Marek nie tylko pomysł na biznes, ale również sentyment do angielskiego stylu budownictwa, którego przejawy wciąż można dostrzec w mieście. Zabytkowy budynek, w którym mieściła się dawniej szkoła elementarna, zbudowany został na wzór szkoły w Bradford, skąd pochodzili bracia Briggs. Podobnie jak inne okoliczne kamienice sfinansowane przez przemysłowców wzniesiono go z produkowanej wówczas ręcznie w mareckich cegielniach czerwonej cegły. By nawiązać do industrialnej historii miejsca, zastosowaliśmy dla elewacji materiał wykończeniowy w kolorze cegły, który efektownie kontrastuje z bielą tynków – dodaje.

Układ pomieszczeń w lokalach został zaprojektowany tak, by zapewnić maksymalną funkcjonalność i wykorzystanie przestrzeni. Duże okna umożliwiają światłu słonecznemu dotarcie do najdalszych zakamarków i sprawiają, że wnętrza są jasne. Każdy lokal posiadać będzie też balkon lub prywatny ogród. Metraże tych ostatnich zaczynają się od 31 m2 i kończą na 172 m2. Do każdego lokalu przynależeć będzie miejsce parkingowe.

Sprawny dojazd samochodem do Warszawy umożliwia przebiegająca nieopodal trasa szybkiego ruchu S8. W centrum stolicy znajdziemy się już po ok. 20 minutach jazdy. Osoby, które preferują podróż miejską komunikacją, również będą zadowolone. Z Marek do Warszawy kursuje kilka linii autobusowych, a dotarcie do najbliższego przystanku zajmie mieszkańcom osiedla ok. 5 minut spacerem.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych