Nowa Dąbrowa - samowystarczalna inwestycja w Gdyni

Allcom rozpoczyna sprzedaż kolejnej inwestycji w Gdyni. W otoczeniu lasów dzielnicy Dąbrowa powstanie osiedle, które połączy przyjazną atmosferę jednej z najbardziej zielonych dzielnic Gdyni z nowoczesną, tętniącą życiem przestrzenią.

Autor: housemarket.pl 05 lipca 2022 12:53

  • W ramach pierwszego zadania powstanie jeden pięciopiętrowy budynek z 60 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi.
  • Osiedle Nowa Dąbrowa będzie samowystarczalne. Na terenie inwestycji powstanie rozległy plac z lokalami usługowymi oraz ogródkami.
  • Mieszkańcy będą mogli cieszyć się codziennym kontaktem z naturą.

Nową Dąbrowę finalnie stworzy pięć budynków mieszkalno-usługowych o metrażu od 27 do 95 mkw. W ramach pierwszego zadania powstanie jeden pięciopiętrowy budynek z 60 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi. Wszystkie mieszkania będą posiadały przestronne tarasy lub ogródki.

Autorem projektu osiedla jest biuro B1 Architekci.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Leśna lokalizacja w metropolii

Osiedle powstanie w otoczeniu lasu, na łagodnie pochylonym zboczu, które zapewnia idealne nasłonecznienie. W niedalekim sąsiedztwie Nowej Dąbrowy znajduje się m.in. wieża widokowa, stadnina koni oraz liczne trasy rowerowe i piesze biegnące przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Lokalizacja umożliwi świetną komunikację z resztą metropolii.

Miasto idealne pośród zieleni

Osiedle będzie samowystarczalne. Na terenie inwestycji powstanie rozległy plac z lokalami usługowymi oraz ogródkami. Osiedlowe życie z pewnością urozmaici też tętniąca życiem ulica handlowa. Wśród bogatego wachlarza usług zaplanowano miejsca przeznaczone na zakupy, rozrywkę, aktywność fizyczną oraz odpoczynek. Nie zabraknie też lokali zaprojektowanych z myślą o przedszkolu i przychodni.

- Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Architekci oraz urbaniści pracujący przy projekcie Nowej Dąbrowej wzięli pod uwagę wszystkie kluczowe aspekty komfortowego życia. Na terenie osiedla mieszkańcy będą mogli zaspokoić codzienne potrzeby, a także zorganizować spotkanie z sąsiadami i przyjaciółmi lub odpocząć w ciszy na świeżym powietrzu. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie odpowiednia zarówno dla wypoczynku, jak i rozrywki. A to wszystko w miejscu z dogodnym dojazdem, które zapewnia swobodę podróżowania oraz szybkie połączenie z całym Trójmiastem – zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską - mówi Anna Maj, kierownik działu marketingu Allcon.

Znaczącym atutem Nowej Dąbrowy jest leśne otoczenie, które przenika także do jej wnętrz. Na terenie osiedla przewidziano m.in. zielone oazy spokoju, kreatywne place zabaw oraz malowniczą przestrzeń spacerową, która spodoba się również amatorom porannego joggingu.

Do wykończenia wnętrz i części wspólnych użyte zostaną naturalne i trwałe materiały, w tym drewno i kamień. Allcon wykorzystał także szereg rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, jak ogrody deszczowe czy nowoczesne oświetlenie LED. Z myślą o rowerzystach przy osiedlu powstaną stojaki na jednoślady. W halach garażowych przewidziano natomiast możliwość realizacji gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

 

Sprzedaż rusza w czerwcu

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych